popis
Zuzana Timuľáková

Zuzana Timuľáková

kníhkupec

Moje srdcovky

Zvláštní smutek citrónového koláče
Oko zla
Dôvod dýchať
Zuzana Timuľáková (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Chlapec na drevenej debničke
Piatok, 27.03. 2015

Priznám sa, že toto je jedna z kníh z vojnového obdobia, ktorú som prečítala. Výpoveď chlapca, už muža, ktorý prežil. Opisuje obdobie už pred vojnou a pokračuje hrôzami, ktoré prežil on a jeho rodina. Prežili vďaka šťastiu, ale aj p. Schindlerovi. Boli na jeho zozname. Opisuje a ukazuje nám obraz pána, ktorý je/bol hrdina. Je to z pohľadu dieťaťa, ktoré vojnu znáša ťažšie. O to ľahšie sa ale vie potom vrátiť k "normálnemu" životu a splniť si sny. Čo mi táto kniha dala? Možno život nie je ľahký a vždy šťastný, ale zobúdzať sa s vedomím či prežijem tento deň je ešte ťažšie. Tak si to užívajme.

Chlapec na drevenej debničke

Neobyčajný príbeh človeka, ktorý ako malý chlapec vďaka vlastnej odvahe a nezvyčajnej ľudskosti prežil besnenie nacistov v okupovanom Poľsku. Keď nacisti vtrhli do Poľska, Leon Leyson (Leib Lejzon) mal iba desať rokov...

Naša cena: 8,90 €
Zuzana Timuľáková (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Vôňa parfumov
Pondelok, 09.03. 2015

Tento román ma v prvej chvíli zaujal obálkou, ktorá sa mi zapáčila. Potom som knihu prelistovala a povedala si, že nastal čas na niečo ženskejšie ako zvyčajne a neľutujem:) Hlavná hrdinka Elena prežíva nepríjemný rozchod po tom čo svojho vyvoleného našla s inou. Zmení prostredie a vráti sa k práci, ktorá bola jej súčasťou už od mala. Výroba parfumov. Celým príbehom čitateľa sprevádza vôňa a opis jednotlivých zložiek parfumov čím mu dodávajú čaro. Elena stretáva novú lásku s ktorou prekoná aj zložitosť situácie akou je tehotenstvo s bývalým. Ak máte teda chuť na niečo nenáročné a pritom trocha nezvyčajné, toto je kniha pre vás.

Vôňa parfumov
Cristina Caboni · Vydavateľstvo: Fortuna Libri, 2015

Elena nikomu nedôveruje a už neverí v lásku. Iba pri tvorbe parfumov sa jej darí zbavovať všetkých neistôt. Len v opojení kvetinových, drevitých a korenistých esencií dokáže premáhať svoj strach. Parfumy sú jej cestou k ľudským srdciam...

Naša cena: 13,87 €
Na svete neexistujú nezaujímavé témy, iba ľudia, ktorí sa o ne nezaujímajú. (G.K. Chesterton)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 520 873,49 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička