popis
Zuzana Bernáthová

Zuzana Bernáthová

kníhkupec

Moje srdcovky

Kafka na pobřeží
His Dark Materials
Night Circus
Kočičí host
The Dumb House
Zuzana Bernáthová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Last Chance to See
Streda, 26.04. 2017

Kniha o niekoľkých živočíšnych druhoch na pokraji vyhynutia, ktoré Douglas a Mark navštívili v osedmesiatych rokoch. 'Must-read' pre fanúšikov Douglasa Adamsa a pre ľudí, ktorým záleží na prírode a zvieratách.

Last Chance to See
Adams Douglas · Vydavateľstvo: Arrow Books, 2009

After years of reflecting on the absurdities of life on other planets, Douglas Adams teamed up with zoologist Mark Carwardine to find out what was happening to life on this one...

Naša cena: 9,45 €
Zuzana Bernáthová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Good Night Stories for Rebel Girls
Streda, 26.04. 2017

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna knižka na dobrú noc nielen pre dievčatá, ale pre všetkých, ktorí by chceli spoznať pôsobivé ženy a dievčatá zo súčasnosti i minulosti. Inšpiratívna kniha vám povie, ako každý môže dokázať niečo výnimočné či už má 13 rokov alebo 93.

Good Night Stories for Rebel Girls

What if the princess did not marry Prince Charming but instead went on to be an astronaut or an activist? What if the jealous step sisters were supportive and kind? And what if the queen was the one really in charge of the kingdom? ...

Naša cena: 20,85 €
Zuzana Bernáthová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Milenec Lady Chatterleyové
Streda, 26.04. 2017

Milenec lady Chatterleyové je dielo, vďaka ktorému sa teraz môžeme tešiť z nekonečna erotických románov na pultoch kníhkupectiev.
Lady Chatterley bola prvá kniha v modernej dobe s explicitnými sexuálnymi scénami, ktoré (po súdnych úskaliach, zákazoch a cenzúrach) mohla byť oficiálne vydávaná. Hoci Marquiz de Sade a podobne sú o nejaké to storočie starší autori, no v UK, USA a pod. bolo verejné predávanie ich diel zakázané a pálené. Marquiz de Sade bol síce vydaný v r.1904, ale zrejme iba v Nemecku a pod pseudonymom.
Lawrencovi sa podarilo Lady Chatterley vydať už 1928 v Taliansku (lebo tam asi nerozumeli angličtine, tak im to nevadilo), ale v anglickom svete sa začal predávať až od 1960, po úspešnom skončení procesu cenzúry. I keď zase Lady Chatterley nie je nejaká extra explicitná (de Sadeovi nesiaha ani po členky), takže asi preto im až tak nevadila. To, čo prišlo po nej, je už druhá vec, ale to už má cenzúra smolu.

Milenec Lady Chatterleyové
David Herbert Lawrence · Vydavateľstvo: Odeon, 2014

Skandální román z konce dvacátých let, jehož vydání bylo v Anglii soudně zakázáno až do roku 1960 – byl totiž klasifikován jako pornografie. Dílo, popisující náruživý sexuální vztah mezi aristokratkou a mužem z dělnické třídy,...

Naša cena: 4,42 €
Knihy boli moji živí priatelia. Bolo ich málo, ale vyčítala som z nich aj to, čo autori do nich nevložili. (Mária Rázusová)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 470 048,21 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička