popis
Veronika Peštová

Veronika Peštová

kníhkupec

Moje srdcovky

Výnimočná
Láska slečny Elliotovej
Divergencia
Hry o život (trilógia)
Pekelné stroje 1 - 3  (Kolekcia troch dielov)

Momentálne som študentka 1. ročníka pedagogiky v Bratislave a okrem času, ktorý venujem v Martinuse knihám vediem aj rozprávkové soboty v Cubicone. Myslím si, že mám v tomto šťastie, veď kto by sa nechcel vrátiť do detských čias?

Veronika Peštová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Výnimočná
Nedeľa, 28.12. 2014

Kniha bola jednoznačne výnimočná! Dej sa odohráva v krajine rozdelenej na kráľovstvá, kde medzi obyčajnými ľuďmi žijú ľudia so zvláštnymi schopnosťami a rôznofarebnými očami. Medzi obdarených patrí hlavná hrdinka Katsa, ktorá žije život kráľovskej vrahyne. Putovanie Katsy je opísané v nádherných scenériách a okrem toho môže náročnejšieho čitateľa zaujať aj dynamickosť celého deja a podrobné vykreslenia konania negatívnych postáv. Čo si budeme hovoriť, veľmi často sa stáva, že negatívna postava je v knihe negatívna preto lebo! a preto je Výnimočná výnimočná, pretože tá vám povie viac ako len lebo! :) Nájdete tu všetko: lásku, vtip, napätie, boj aj akciu. Výborné fantasy!

Výnimočná
Kristin Cashore · Vydavateľstvo: Ediposs, 2009

Dej sa odohráva v krajine, kde sa rodia ľudia so zvláštnou schopnosťou, výnimočným obdarením. Ostatní sa ich boja, pohŕdajú nimi, alebo ich zneužívajú...

Naša cena: 13,29 €
Veronika Peštová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Eleanor a Park
Nedeľa, 28.12. 2014

Eleanor a Park nie je len ďalší presladený teen príbeh. Eleanor a Park je príbehom priateľstva, smútku a nebudeme si klamať, lásky! Ale tej nevinnej a hlbokej zároveň. Úžasná kniha. Úžasný príbeh. Odporúčam nielen násťročným, ale všetkým, ktorí hľadajú príbeh prvej lásky, zlého osudu, či príbeh dvoch komixových šialencov. P.S.: verte mi, že po dočítaní budete ešte dlho hľadať odpoveď na: prečo?

Eleanor a Park
Rainbow Rowell · Vydavateľstvo: Ikar, 2014

Obaja majú šestnásť, sú spolužiaci a sú úplne iní ako ostatní...

Naša cena: 9,41 €
Veronika Peštová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Atlantída: Slza
Streda, 30.07. 2014

Eureka prežila autonehodu, pri ktorej zahynula jej milovaná matka a ona sa uzavrela pred celým svetom a pred svojimi nabližšími. Z apatie ju vytrhne stretnutie s Anderom, ktorý sa správa akoby poznal celý jej život. Po tomto stretnutí sa okolo nej začnú diať nezvyčajné veci a Eureka musí zistiť, čo ju spája s tajomným Anderom a dedičstvom po svojej matke...
Keď sa mi tento príbeh dostal do rúk, doslova som sa od neho nevedela odtrhnúť. Je to opäť typ knihy, ktorú "zhltnete" na posedenie a potom zúfalo čakáte na vydanie ďalšieho dielu. Podľa môjho názoru ide o veľmi nezvyčajný a originálny príbeh, ktorý je podobne ako autorkina predchádzajúca séria o padlých anjeloch ozvláštnený o mytlogické, historické a náboženské prvky. Odporúčam nielen mladším čitateľom, ale tiež všetkým fanúšikom dystopickej fantasy.
Ja som slzu vyronila. Čo sa ale stane, keď slzu vyroní Eureka?

Atlantída: Slza
Lauren Kate · Vydavateľstvo: Ikar, 2014

Sedemnásťročná Eureka má za sebou krutú skúsenosť. Auto, ktorým sa spolu s mamou viezie po Sedemmíľovom moste na letisko v Miami, zmietne obrovská vlna do mora. Mama zahynie, Eureka sa vracia do života s ranami na duši i na tele...

Naša cena: 13,21 €
Veronika Peštová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Calvin nevie lietať
Utorok, 08.07. 2014

Hneď ako som prvý krát uvidela túto knihu, okamžite sa stala mojou favoritkou. Rozkošný príbeh o vtáčikovi- škorcovi, ktorý rád číta knihy. Ako to ale dopadne, keď namiesto lietania číta romány? Odporúčam všetkým vekovým kategóriam. Zaručene Vás táto kniha dostane aj vďaka prekrásnym ilustráciám :)

Calvin nevie lietať
Jennifer Berne · Vydavateľstvo: Albatros, 2011

Calvin je škorec a narodil sa so svojimi sestričkami a bračekmi pod strechou starej stodoly. Malé škorce začali čoskoro po narodení objavovať svet: jeden objavil blato, druhý vodu, iný trávu alebo chutnučké dážďovky...

Naša cena: 7,99 €
Dobrá kniha nemá koniec. (R. D. Cumming)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 464 303,46 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička