popis
Radovan Ščibrany

Radovan Ščibrany

Manažér pre e-knihy

Moje srdcovky

True Grit
A Song of Ice and Fire (Box set)
Pán prsteňov  (kolekcia I. - III. v pevnej väzbe)
Give and Take
Radovan Ščibrany (Manažér pre e-knihy) pridal recenziu k titulu Dibuk Saga
Piatok, 09.12. 2016

Ako kníhkupec špecializujúci sa na e-knihy a čítačky som sa stretol len so zopár zariadeniami, ktoré ma nadchli rovnako, ako Dibuk Saga. Najviac ma teší výborný hardvér. Displej E-ink carta s veľmi vysokým rozlíšením zariadi ostrý text aj pri najmenšej zvolenej veľkosti písma. Spolu s kontrastným pozadím displeja a voliteľným nasvietením je čítanie za každých podmienok veľmi komfortné. Po poslednej softvérovej aktualizácii ma mimoriadne potešila možnosť posielania e-kníh do čítačky e-mailom. Oceňujem tiež dostatočne jednoduché a intuitívne ovládacie rozhranie (avšak s možnosťou rozšírených nastavení). K dokonalej spokojnosti mi chýbajú len slovníky. Absentuje tiež výtup na slúchadlá a s ním aj možnosť prehrávať audioknihy, no na tie aj tak využívam kompaktnejší smartfón. Už niekoľko mesiacov nemám dôvod siahnuť po inej čítačke.

Dibuk Saga
· Vydavateľstvo: Longshine (Powered by Slovak Telekom), 2015

Čítačka elektronických kníh Dibuk Saga (čierna) s najnovšou verziou softvéru 2.0.

Naša cena: 59,00 €
Radovan Ščibrany (Manažér pre e-knihy) pridal recenziu ku knihe True Grit
Štvrtok, 02.10. 2014

Napriek neveľkému rozsahu sa Charlesovi Portisovi podarilo zostaviť veľmi dobre vyvážený, uveriteľný a miestami dojemný príbeh. Jeho stredobodom je Mattie Ross, 14-ročné dievča, pevne odhodlané nenechať násilnú smrť svojho otca nepotrestanú. Mattie ako rozprávač nijako neprikrášľuje realitu jej snaženia o vypátranie vraha 70. rokov 19. storočia, často krutú a nemilosrdnú, ako to už pri konfrontácii s prekračovaním hranice zákona býva. Kniha skrýva množstvo bystrých postrehov, výborné hlavné postavy, náladové zasadenie do menej civilizovanej časti U.S., a v neposlednej rade aj drsný humor. To všetko v strhujúcej jazde.

True Grit
Charles Portis · Vydavateľstvo: Bloomsbury, 2011

Brand New Book with Free Worldwide Delivery. There is no knowing what lies in a man's heart. On a trip to buy ponies, Frank Ross is killed by one of his own workers...

Naša cena: 10,99 €
Najviac ti pomáhajú tie knihy, ktoré ťa prinútia najviac rozmýšľať. (Theodore Parker)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 520 773,68 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička