popis
Mária Glosiková

Mária Glosiková

Kníhkupec

Moje srdcovky

Bratrstvo černé dýky 1 - Milenec z temnot
Prvý hrob napravo
Chamtivosť
Hra o tróny
Ženy, ktoré behali s vlkmi

Jsem vždycky jaká jsem, chovám se podle svýho vkusu, když mě smích přepadne
řehtám se od plic a na plnou pusu. Jsem vždycky jaká jsem, jsem prostě taková.
Zkuste to vážení, kdo z vás mě vychová.

Kto by chcel najnovsie updaty o knihach kt. prave citam tu je odkaz na moje konto - GOODREADS :) https://www.goodreads.com/user/show/30704080-eritrea

Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Včely
Sobota, 11.03. 2017

Nádherne ilustrovaná knižka o vzniku včelárenia a včielkach, ktorá poteší malých aj veľkých :) Spája v sebe historické zaujímavosti od praveku, až po dnešok. Včelárenie máme v rodine a túto knihu určite musím mať. Knihu určite odporúčam každému. Krásne ilustrácie, ktoré v nej nájdete Vám vyčaria úsmev na tvári zakaždým, keď knihu vezmete do ruky !

Včely
Piotr Socha · Vydavateľstvo: Slovart, 2017

Nádherná bohato ilustrovaná kniha zo sveta včiel a včelárov vám ukáže, ako si náš najväčší symbol usilovnosti nažíva vo svojom magickom kráľovstve. Naučíte sa všetko o stavbe...

Naša cena: 16,10 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Dvůr trnů a růží
Nedeľa, 23.10. 2016

Táto kniha ma veľmi milo prekvapila, v porovnaní s prvým dielom série Trónom zo skla to bolo pútavé čítanie od začiatku. Téma novodobého príbehu Kráska a Zviera v podaní lovkyne Feyry a kráľa víl Tamlina, medzi ktorými sa rozvinie živočíšna príťažlivosť, je veľmi návyková a vzrušujúca. Autorka priblížila zaujímavý svet mágie a fantasy, plný nadprirodzených bytostí, ktoré žijú v svete paralelnom s ľudským. Dej je členitý, napínavý a hlavnú hrdinku si musíte zamilovať. Záver je plný prekvapivých zvratov, ktoré prinútia čitateľa siahnuť po ďalšej časti. Kniha sa stala mojou srdcovkou a vrelo ju odporúčam!

Dvůr trnů a růží
Sarah J. Maas · Vydavateľstvo: CooBoo, 2016

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z...

Naša cena: 13,77 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Polibek krve
Piatok, 09.09. 2016

Popri úspešnej sérii Bratrstvo černé dýky – skupina elitných upírskych bojovníkov - sa autorka najnovšie zamerala aj na kategóriu tínedžerov a táto nová séria je určená práve pre nich. Dej sa zameriava na výcvikový tábor BČD, ktorý robí nábor nových členov. Medzi nich sa túži pridať aj Paradise, dcéra z aristokratickej rodiny, ktorá sa chce vyhnúť svojmu predurčenému osudu. Ako bonus, sa popri nových postavách v tejto knihe znovu stretávame s obľúbenými bojovníkmi BČD, ktorí sa venujú novým regrútom.
Prvú časť Polibek Krve odporúčam tínedžerom, ako aj stálym fanúšikom Wardovej. Keďže je to moja srdcovka, knihu som zhltla už v angličtine a veľmi sa teším na pokračovanie :)

Polibek krve
J.R. Ward · Vydavateľstvo: Baronet, 2016

Paradise, dcera králova prvního rádce, se chystá oprostit od sešněrovaného života mladé aristokratky. Jak to udělá? Nastoupí do programu výcvikového centra Bratrstva černé dýky a naučí se samostatně bojovat, samostatně myslet, být sama sebou...

Naša cena: 15,51 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Králové bourbonu
Streda, 17.08. 2016

J.R.Wardová opäť nesklamala, len ona má jedinečnú schopnosť vykreslenia postáv a zápletky, ktorá nás rýchlo vtiahne do deja a a prekvapí na každej strane.

Autorka úspešných paranormálnych romancí tentokrát siahla po trochu konvenčnejšej téme. Román je zasadený do prostredia bohatej rodiny výrobcov whisky, ktorá v sebe ukrýva mnoho tajomstiev a zvratov, romantiky, nenávisti, nefungujúcich rodinných vzťahov, ale najmä lásky. Svojsky spracovala, túto zdanlivo predvídateľnú zápletku a prináša pre čitateľa skvelú ukážku toho, akoby mal ten správny román vyzerať. Kniha v sebe skrýva ten správny pomer romantiky, erotiky a napätia.

Wardová je moja srdcovka a odporúčam ju všetkým, ktorí chcú od románov viac. Navyše sa chystá český preklad druhej časti, takže ak si vytvoríte závislosť od tejto autorky máte sa na čo tešiť aj naďalej!

Králové bourbonu
J.R. Ward · Vydavateľstvo: Baronet, 2015

Fascinující kronika rodiny Bradfordových, dlouholetých neoficiálních vladařů světové mekky bourbonské whisky. Neustále přiživované bohatství jim zajistilo mocný vliv a výsady dynastie, která navenek dodržuje ušlechtilá pravidla miláčků štěstěny...

Naša cena: 15,95 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Uvoľnení
Piatok, 15.07. 2016

Ako fanúšičky dystopických sérii, ma táto kniha hneď upútala. Autor sa v nej pohral s novou myšlienkou a postavil obsah knihy na krutom osude problémových tínedžerov, ktorí nie sú prínosom pre spoločnosť. Po „uvoľnení“ však vedia poslúžiť ako darcovia orgánov pre tých šťastnejších. Títo nechcení jedinci majú za sebou neľahký život a spolu ich spája len túžba dožiť sa 18-teho roku života, kedy sa oslobodia. Kniha v tomto pochmúrnom prostredí spája napínavý dej s kúskom romantiky. Číta sa plynulo a prináša zamyslenie nad morálkou doby. Príbeh sa mi veľmi páčil a po sérii Divergencia ponúka skvelú alternatívu pre jej milovníkov. Odporúčam a teším sa na ďalšie časti !

Uvoľnení
Neal Shusterman · Vydavateľstvo: Ikar, 2016

Amerika v budúcnosti sa spamätáva z následkov vojny medzi dvoma stranami znepriatelenými pre rozdielne názory na ochranu života. Jej výsledkom je uzákonenie „uvoľnenia“, podľa ktorého deti medzi trinástym a osemnástym rokom možno poskytnúť na...

Naša cena: 12,26 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Nočné slasti
Streda, 22.07. 2015

Silní muži zrodení z gréckej mytológie, ktorí neohrozene bojujú proti zlu, aby zachránili smrteľníkov. Napätie, vášeň, paranormálna romanca a samozrejme nechýbajú ani nebojácne a inteligentné ženy, ktoré si nakoniec podmania ich chladné srdcia.

Ak sa vám táto séria o Temných lovcoch páčila, vrelo odporúčam sériu o Bratstve černé dýky od J.R.Wardovej (http://www.martinus.sk/?uItem=80901), z ktorej sa vám budú podlamovať kolená. :) Všetko čo autorka Sherillyn Kenyonová načrtla v náznakoch v tejto sérii, Wardová svojim talentom doviedla do absolútnej dokonalosti a precíznosti.

Presne to zaručí, že sa od kníh neodrhnete ani na moment :) ešte lepšie je, že v týchto sériach sa množstvo častí ráta v desiatkach. Toto všetko zaručuje nekonečný čitateľský zážitok! :)

Nočné slasti
Sherrilyn Kenyon · Vydavateľstvo: Ikar, 2010

Amandin fádny život sa rozplynie v okamihu, keď sa rozíde so snúbencom a ponorí sa do sveta upírov a démonov. Z bezvedomia precitne v uzamknutej izbe bez okien, pripútaná k mužovi jej snov, ktorý je, ako sa zdá, svetloplachý...

Naša cena: 6,60 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Holky někdy koušou
Streda, 08.07. 2015

Život vysokoškoláčky Merit sa zmení od základov, keď ju v noci v parku prepadne krvilačný upír. Zomrela by, keby jej na pomoc neprišiel jeden z najvplyvnejších upískych majstrov v Chicagu a nepremenil ju na upírku. V novom svete, kde sa stále niektoré nadprirodzené bytosti skrývajú, majú ľudia voči tejto rase rešpekt a strach.

Od teraz sa musí prispôsobiť životu v ich dome Cadoganov a plniť rozkazy jej pána Ethana. Lenže Merit nieje poslušná a odmieta sa zmieriť s tým, že sa stala upírkou. Ethan ju priťahuje, ale ona musí najprv objaviť svoje nove ja. Na nováčika má príliš obrovskú silu a tak sa z nej stáva ochrankyňa domu a o boku Ethana sa zaplieta do nových napínavých dobrodružstiev.

Príbeh ma spád a šmrnc, ktorý od takejto serie očakávam – napätie, komplikované vzťahy a dobrodružstvo. Ako inak aj tato séria sa dostala medzi moje naj urban fantasy :)

Holky někdy koušou
Chloe Neill · Vydavateľstvo: FANTOM Print, 2014

Život vysokoškolačky určitě nebyl žádná sláva, ale k Merit prostě patřil. Dařilo se jí docela dobře, ovšem jen do chvíle, než ji napadl upír. Stihl si dát jen doušek, vyplašen jiným krvesajem. Ten se rozhodl, že nejlepší způsob, jak Merit zachránit...

Naša cena: 10,76 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu k titulu Papierové bábiky: Mega šatník
Utorok, 16.06. 2015

Možno si pamätáte na papierové bábiky, ktoré sme kedysi vystrihovali a obliekali :) Ja osobne, som mala šikovnú sestru, ktorá ich pre mňa vytvárala. A martinus nám teraz ponúka tento set od Djeca - ktorý je už pripravený na hranie :) So 110 kusmi oblečenia a možnosťou vytvárať aj svoje vlastné kúsky, je táto hra vhodná pre všetky parádnice. Prajem skvelú zábavu s touto nadčasovou hrou !

Papierové bábiky: Mega šatník
· Vydavateľstvo: Djeco, 2015

Vyskúšať, obliecť, prezliecť.. to je svet módy! Kreatívna zábava pre dievčatá. Ľahko vytvoria krásne a nápadité kombinácie...

Naša cena: 11,35 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Magie mrtvých
Piatok, 05.06. 2015

Už je to pár rokov čo sa svetom nevypočitateľne dennodenne prelína vlna mágie, v tom čase nefunguje žiadna technika, a moc preberajú nadprirodzené sily. Kate Daniels nájomná vojačka, odstraňuje problémy prichádzajúce s mágiou. Keď zomiera jej opatrovník, začína brať vyšetrovanie do svojich rúk a zaplieta sa do boja o moc medzi dvoma klanmi - nemŕtvych, ovládajúcich upírov a svorky kožomencov, pod vedením ich alfy Curranom.
Katino stretnutie s pánom šeliem, ktorý sa mení v impozantného hrozivého leva sa jej stáva osudným, a ako to už býva títo dvaja si padnú do oka, a napriek tomu, že sú obaja nezávislí a nebezpeční, priťahuje ich k sebe vzájomná príťažlivosť...
Ak máte radi napätie, humor a nadprirodzeno - odporúčam aj túto sériu urban fantasy, ktorá si ma získala a upútala od prvej strany :)

Magie mrtvých
Ilona Andrews · Vydavateľstvo: FANTOM Print, 2011

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie... Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla, zatímco se pistole zasekávají a auta odmítají startovat...

Naša cena: 5,14 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Bratrstvo černé dýky 1 - Milenec z temnot
Pondelok, 01.06. 2015

Bratstvo čiernej dýky je zoskupenie elitných upírskych bojovníkov, ktorí chránia upírov a ľudí pred bezduchými- dielom samotného diabla Omegy. Sedem bojovníkov, pričom každý vyniká v niečom inom, pod vedením kráľa Wratha. Nie sú to žiadni svätuškári, bojujú na smrť, veľa pijú a majú za sebou ťažkú minulosť. Týchto sedem "bratov" a ďalších, ktorí sa prichádzajú na scénu neskôr, vytvára hlavné postavy 12 - tich kníh, v ktorých sa spája odvaha, boj o prežitie, ale aj láska a ženy, ktorú si koniec koncov každý z nich nájde.

PS: " Kašlite na 50 shades...vrhnite sa na príbehy o sexy divokých bojovníkoch a ich napínavých životných príbehoch! Neoľutujete." :*

Bratrstvo černé dýky 1 - Milenec z temnot
J.R. Ward · Vydavateľstvo: Baronet, 2010

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku s odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu...

Naša cena: 12,92 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Rozkoše zimy
Pondelok, 01.06. 2015

Dve írske autorky sa spojili, aby vytvorili nové erotické príbehy so vzrušujúcou zápletkou. V prvom je to mladá emancipovaná reportérka, ktorá sa po zrútení lietadla ocitá v džungli s dvoma krásavcami, alebo druhý príbeh o rozmarnej dcére milionára, ktorá potrebuje ochranu v podobe drsného bodyguarda :)
Kniha sa číta ľahko a po zhruba 200 stranách dobývania hlavnej hrdinky sa dostaneme k starým známym praktikám BDSM (bonding, discipline, domination, submission) o ktorých sme už toľko počuli vo 50 Shades...
Ak hľadáte svieži závan erotiky, odporúčam túto novú sériu! :)

Rozkoše zimy
Evie Hunterová · Vydavateľstvo: Jota, 2013

Reportérka Abbie Marshallová potřebuje uniknout z Hondurasu a její jediná šance je soukromý tryskáč s hollywoodskou hvězdou na palubě. Letí domů s irským hercem Jackem Winterem – notorickým sukničkářem a vůbec postrachem společnosti...

Naša cena: 2,91 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Škandalózne vzťahy
Pondelok, 01.06. 2015

Tri klasické erotické príbehy, spájajúce osudy hriešnych mužov, ktorí sa zapletú s mladými aristokratkami, toto sa píše na webe. Moja prvá kniha od Dayovej, nie však prvý erotický román. ma sklamal svojimi plytkými zápletkami a opakujúcimi sa, až príliš anatomickým opisom aktu "lásky". Hrdinky sú vždy mladé, krásne, krehké a muži drsní, mocní a sexi. Láska na prvý pohľad a priam živočíšna príťažlivosť na každej strane. Kniha nenechá nič na našu predstavivosť, príbehy sú ľahko predvídateľné a našli by sme ich už v stokrát otrepaných lovestorkách našich mám , ktoré kedysi kupovali za 10 korún ... Tvrdého obalu je na túto knihu škoda, o cene nehovoriac. Ak hľadáte erotický román so zápletkou a dejom. Odporúčam iné tituly - mne osobne sa páčili série: Gabrielovo Inferno a Božský bastard !

Škandalózne vzťahy
Sylvia Day · Vydavateľstvo: Ikar, 2014

Škandalózne vzťahy sú tri klasické erotické príbehy. Spájajú ich osudy hriešnych mužov, ktorí sa zapletú s mladými aristokratkami. V prvom príbehu Ukradnuté radosti Sebastian Blake, gróf z Merricku, ušiel pred zodpovednosťou vyplývajúcou...

Naša cena: 11,90 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Čo sa stalo Mare Dyerovej
Pondelok, 01.06. 2015

Po nehode pri ktorej zomrú jej traja kamaráti, sa Mara ocitá v nemocnici. Po traumatizujúcom zážitku sa rodina rozhodne presťahovať a začať odznova. To však netušia, že prízraky mŕtvych ju sprevádzajú aj na novú školu. Okolo tajomnej cudzinky začínajú umierať ľudia a ona si nejasne uvedomuje, že má moc, ktorú nechcela. Stojí za všetkými úmrtiami naozaj len 16-ročné dievča? A čo ak nie je sama s nadprirodzenými schopnosťami? Čo sa stane ďalej?

Čo sa stalo Mare Dyerovej
Michelle Hodkin · Vydavateľstvo: Slovart, 2013

Mara Dyerová neverí, že by jej život mohol byť ešte viac zamotaný. Nielenže si vôbec nepamätá, ako sa dostala do nemocnice, kde sa práve prebrala, ale nevie nič ani o nehode, pri ktorej zomreli jej najlepší priatelia a frajer.

Naša cena: 12,95 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Piata vlna
Pondelok, 01.06. 2015

V zdanlivo všedný deň príde prvá vlna. Vypne sa prúd, telefóny nefungujú. Ľudia sa začínajú báť a tušia, čo príde, ale na ďalšie vlny nebol nik pripravený - tsunami epidémia...Niekto chce vyhladiť ľudstvo nadobro. Mimozemšťania ako si ich predstavujeme, neexistujú, sú tu už tisíce rokov, pozorujú nás, učia sa a všetko, čo chcú, je LEN naša planéta. Tínedžerka Cassie prežila a prebíja sa opusteným svetom.
V snahe nájsť bračeka stretáva pomoc v podobe mladého muža. Ako to, že aj on prežil masaker, ktorý postihol ľudstvo? Kto naozaj je a či mu môže dôverovať, to sa dozviete až keď sa začítate do tejto knihy. Zaručujem, že sa od knihy neodtrhnete!...

Piata vlna
Rick Yancey · Vydavateľstvo: Tatran, 2014

Po prvej vlne ostala len tma. Po Druhej unikli len šťastlivci. A po Tretej sa zachránili iba nešťastníci. Po Štvrtej vlne platí jediné pravidlo: nikomu never...

Naša cena: 15,79 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Závisť
Pondelok, 01.06. 2015

Dobro a zlo sa opäť stretnú v boji o ľudskú dušu. Padlý anjel Jim Heron a diabol v podaní krásnej ženy, bojujú v poradí už o tretiu dušu. Podarí sa detektívovi Del Vecchiovi odolať pokušeniu zabiť sériového vraha, vyhrať nad vlastnými démonmi a tak spasiť aj seba? Samozrejme nesmie chýbať krásna žena, osudová príťažlivosť, dávka napätia a nadprirodzena. J. R. Wardová pozná ten správny recept, aby vás kniha doslova pohltila. Už sa neviem dočkať štvrtého dielu! :-)

Závisť
J.R. Ward · Vydavateľstvo: Ikar, 2014

Sedem smrteľných hriechov. Sedem duší, ktoré treba oslobodiť. Nastáva ďalší desivý zápas medzi démonom a Jimom Heronom, padlým anjelom so zatrpknutým srdcom. Neľútostný boj, v ktorom možno stratiť všetko...

Naša cena: 15,87 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Zaklínačka Lota
Pondelok, 01.06. 2015

Drsný, neľútostný a osamelý, to je fantasy svet, ktorý vykresľuje Petra Neomillnerová vo svojich knihách. Hlavná hrdinka Lota sa nenarodila pod šťastnou hviezdou, napriek tomu sa vie o seba postarať. Ako zaklínačka bojuje proti nadprirodzeným monštrám a zarába si na živobytie. Vo svete kde si nie ste istý zajtrajškom.
Autorka nešetrí nadávkami a drsným jazykom, aby vykreslila temnú dobu.
Kniha vás pohltí alebo ju zavrhnete. Štýl, akým je písaná ma totiž len česká autorka...

Zaklínačka Lota
Petra Neomillnerová · Vydavateľstvo: Motto, 2014

První rána, první láska, první smrt… a pak další rány, smrti, smutky i touhy. Dokáže drsný život z dívky vykovat ženu tvrdou jako ocel? Je lepším druhem upír s loutnou, nebo zaklínačský výtržník s mečem?...

Naša cena: 11,59 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Měsíční píseň
Pondelok, 01.06. 2015

Mercedes Thompson - automechanička žijúca osamote je kožomenič-kojot. Nepatrí nikam a nikomu. Detstvo strávila so svorkou najmocnejších vlkodlakov, od ktorých v šestnástich náhle odišla. Snaží sa nerobiť problémy, ale opak je pravdou - priťahuje každé nebezpečenstvo v okolí. Pracuje v autodielni pre gremlina, priatelí sa s alfou miestnych vlkodlakov, upírom a ľudským policajtom. Veľmi vydarená séria nadväzuje postavami a dejom aj na ďalšiu sériu od tejto autorky s názvom Alfa a omega. Mercedes si musíte obľúbiť, aj keď sa vždy ocitne v "průšvihu" a jej nadprirodzení známi ju z toho vždy s doslova "odretými ušami" dostanú. Testosterón dvoch alfa vlkov bojujúcich o jednu ženu a Mercedesine pokusy o nezávislosť prinášajú vtipné, ale aj vzrušujúce momenty, akciu a napätie.

Měsíční píseň
Patricia Briggs · Vydavateľstvo: FANTOM Print, 2009

Je čas na změnu! Zapomeňte na sladkobolné romance! Seznamte se s Mercy Thompsonovou! Přátelí se s vlkodlaky. Přátelí se s upíry. Ovládá bojová umění...

Naša cena: 12,17 €
Mária Glosiková (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Prvý hrob napravo
Pondelok, 04.05. 2015

Nedávno som na pultoch nášho obľúbeného kníhkupectva narazila na tretí diel tejto zaujímavej série. Prvý diel nám priblíži neobyčajný život Charley Davidsonovej, súkromnej detektívky, obdarenej darom vidieť mŕtvych. Je smrtka a pomáha dušiam prejsť na "druhú" stranu. Túto svoju výhodu využíva najmä pri nedoriešených prípadoch úmrtí, s ktorými si policajti nevedia dať rady. Na jednej strane úspešná vyšetrovateľka a na druhej podivín, kt. sa rozpráva sám so sebou :)

Samozrejme nesmie chýbať tajomný sexy muž, ktorého vídava od detstva vo svojich snoch a stojí pri nej v každom nebezpečenstve. :) Až v tejto knihe zistí, že sa jedná o nadprirodzenú bytosť - syna satana - ktorý čakal večnosť kým sa s ňou stretne.

Kniha je písaná veľmi vtipne, hlavnú hrdinku ženu do pohody aj nepohody si obľúbite, je priama, nebojácna a vie sa o seba postarať. K tomu príbeh plný napätia, nadprirodzena, pretkaný erotikou :) to je presne podľa môjho gusta ! Ďalšie dve časti sa nesú v podobnom "duchu" a čítajú sa veľmi plynulo.
Vrelo Odporúčam :)

Prvý hrob napravo
Darynda Jones · Vydavateľstvo: Ikar, 2011

Atraktívna súkromná detektívka Charley Davidsonová odmalička dokáže vidieť zomretých a komunikovať s nimi. Túto výnimočnú schopnosť využíva na pomoc polícii pri riešení prípadov vrážd...

Naša cena: 9,41 €
Bestseller je pozlátený hrob priemerného talentu. (Adam Smith)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 470 048,21 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička