popis
Kristína Stankovianska

Kristína Stankovianska

Produktový manažér

Moje srdcovky

Krvná pomsta
Harry Potter a Väzeň z Azkabanu (Kniha 3)
Čas žitia a čas umierania
Zlodejka kníh
Pán prsteňov I. - Spoločenstvo prsteňa
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Nočná zmena
Pondelok, 04.12. 2017

Nočná zmena
Michael Connelly · Vydavateľstvo: Slovart, 2017

Z prestížneho Oddelenia lúpeží a vrážd Renée pridelia na najhoršie miesto v L.A. – do Hollywoodu, navyše do nočnej zmeny, kde zvyčajne končia tí najneschopnejší z policajného zboru. Detektívka narazí hneď na dva prípady brutálneho násilia na ženách...

Naša cena: 11,53 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Ragdoll
Utorok, 28.11. 2017

Ragdoll
Daniel Cole · Vydavateľstvo: Orion, 2017

A body is discovered with the dismembered parts of six victims stitched together, nicknamed by the press as the 'Ragdoll'. Assigned to the shocking case are Detective William 'Wolf' Fawkes, recently reinstated to the London Met, and his former partner...

Naša cena: 10,40 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Krutá rozlúčka
Streda, 15.11. 2017

Connelly nemá slabú knihu; jeho detektívky totiž odrážajú poctivú vyšetrovateľskú prácu. A tak, ako sa jeho Harry Bosch nikým a ničím nenechá pri pátraní po pravde zdržovať, ani on nezapĺňa stránky zbytočnými opismi, postavami či myšlienkami. V najnovšom losangelskom prípade dokazuje, že krutá rozlúčka nemusí nevyhnutne znamenať krutý koniec. Či..?

Krutá rozlúčka
Michael Connelly · Vydavateľstvo: Slovart, 2017

Po tom, čo Harryho Boscha vyhodili z losangeleskej polície, udrží si štatút policajta na malej mestskej policajnej stanici. Vďaka nedostatku prípadov vrážd začne preverovať prípady znásilnení a zistí, že v malomeste vyčíňa deviant, ktorý sa zameriava na..

Naša cena: 11,35 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Vlk a dýka
Streda, 15.11. 2017

Kratší rozsah, menej postáv, jednoduchší prípad.. nevadilo. Nielen Barbarič, ale najmä Červenák zvládol aj ďalší (domáci) prípad na výbornú a dokazuje, že vo svojom remesle nemá u nás konkurenciu. Poctivo zapracované historické reálie, dynamicky odsýpajúci dej či svojské charaktery postáv a (najmä) brisknosť v ich vyjadrovaní sa, robia aj z piateho prípadu spod Sitna zážitkové čítanie.

Vlk a dýka
Juraj Červenák · Vydavateľstvo: Slovart, 2017

Notár Barbarič rieši záhadný zločin na hrade lúpežných rytierov. Hrad na hore Sitno oddávna stráži cestu k bohatým banským mestám. Na jeseň roku 1599 je kvôli tureckej...

Naša cena: 10,64 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Chlapec, vtáčik & truhlár
Streda, 15.11. 2017

Dojemný a čarovný príbeh, v ktorom nám zdanlivo obyčajné bytosti pripomínajú, že dobro a ľudskosť vo svete ešte existujú. Táto nenápadne krásna ňuňu knižka v sebe skrýva vnútornú silu a pri jej čítaní vás naplno vtiahne do svojho magického sveta, z ktorého nechcete von - ani/najmä ak ste dospelí :)

Chlapec, vtáčik & truhlár
Matilda Woods · Vydavateľstvo: Albatros, 2017

Alberto žije v mestečku Allora, kde ryby vylietavajú z mora a domy žiaria ako drahokamy. Býva sám a dni trávi tým, že vyrába truhly pre miestnych obyvateľov, ktorí odišli na večný odpočinok. Jedného dňa mu do života vstúpi záhadný...

Naša cena: 9,49 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Dvůr trnů a růží
Pondelok, 17.04. 2017

Nuž teda, nič moc. Alebo inak - veľmi veľa tomu chýbalo, a naopak, ešte viac vecí (strán) bolo navyše. Úprimne, nebyť poslednej tretiny knihy, zdupem ju pod čiernu zem (takto má Maaska u mňa plusový bod za vyvolanie spomienok na Trojčarodejnícky turnaj :))

Hlavná hrdinka po americku spasí svet, a vlastne, nie jeden?! :P Ehm.. počas celej knižky som si k Feyre nevybudovala žiadny "vzťah" a trápila som sa aj s obľubou Tamlina. Autorke zazlievam, že z neho urobila víliu kópiu Edwarda, a ktorého, aj napriek moci a postaveniu, ktorými by mal oplývať, vykreslila len ako príťažlivé(?) brutálne a nadržané zviera.
Najviac ma, paradoxne, bavili vedľajšie postavy - ako Lucien, tak Rhys mali čosi vrr do seba a scény s nimi boli pre mňa rozhodne tými najzaujímavejšími a zachraňovali inak fádnu charakterovosť.

Násilie, mučenie, krvavé scény, toto beriem a vôbec mi nevadilo, kľudne viac! :) (pretože, vďaka nim sa do príbehu dostala aspoň nejaká akcia, šťava). A keď už sme pri šťave; tie mierne erotické scény boli pre fantasy trošku trápne zbytočné, najmä, keď je knižka predsalen viac prezentovaná ako YA, nie NA.

P.S: Priznávam, že moje negatívne (z)hodnotenia vychádzajú primárne zo sklamania, ktorého sa mi počas i po dočítaní dostalo (po toľkej chvále a nadšených recenziách som čakala čosi ďaleko úžasnejšie, mrazivejšie, vrstevnatejšie, domyslenejšie).
Fakt som sa nudila a nútila do ďalších a ďalších strán, o čom svedčí aj jej dvojtýždňové lúskanie - a toto sa, holt, pri dobrej knihe nestáva..
Nevzdávam to však, uvidíme, nakoľko lepšia je (vraj) dvojka :)

Dvůr trnů a růží
Sarah J. Maas · Vydavateľstvo: CooBoo, 2016

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z...

Naša cena: 13,77 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Mrazivý oheň
Pondelok, 27.02. 2017

Toto bolo dobré - vážne, o dosť lepšie, ako som čakala. Priznávam totiž, že po slabučkých Zárezoch smrti som sa do ďalšej YA púšťala so značným skepticizmom. A o to viac ma Frostfire príjemne prekvapil; najmä týmto "trojkombom":
1) Bryn sa mierne vymykala z radov jej podobných postáv (YA fantasy hrdiniek) a nestavala sa oduševnene k odboju či odporu voči spoločnosti/systému, práve naopak, lojálne (hoci občas možno prílišne zaslepene) bránila chod a pravidlá svojho kráľovstva. Teda zatiaľ :)
2) Po všetkých tých princeznovských a ríšskych fantasy, s ktorými sa v posledných rokoch roztrhlo vrece, mi prišlo osviežujúce, že autorka zasadila príbeh (aj) do ľudského soft sveta. Hoci, niektoré súčasné "trendy" (homosexuálnu postavu, sugarfree point či náznak vegánstva) si fakt mohla odpustiť.
3) Frostfire mi svojou čitateľnosťou pripomínal najmä Divergenciu a Selekciu, no už pri čítaní posledných kapitol som si uvedomovala, že v jeho prípade je čosi inak - autorka dokázala do tuctovejšieho príbehu včleniť napínavú zápletku takým spôsobom, že čítanie druhej časti ma láka ďaleko viac, ako pri ktorejkoľvek z tu spomínaných sérií!

Mrazivý oheň
Amanda Hocking · Vydavateľstvo: CooBoo, 2016

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider – s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které...

Naša cena: 9,49 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Pět
Sobota, 19.09. 2015

Po pozvoľnejšom úvode a slabšom vykreslení charakterov sa to začalo - skutočný lov. Lov informácií, obetí, cache, páchateľa. Ursula opäť, a v plnej kráse, predstavila svoju záľubu v hrách :) Tentokrát pre dospelejšie publikum, kde taje geocachingu premenila na naozaj pútavú pridanú hodnotu. Ja som si túto detektívku užila (o čom svedčí aj fakt, že kvôli nej som ráno vydržala v posteli takmer do pol 10!) a povzniesla som sa aj nad počiatočné sklamanie z nie až tak remeselne zvládnutých postáv, vrstvenia a uveriteľnosti napätia.

Záver: Po dlhšej dobe, a niekoľkých severských krimi, detektívka, ktorú sa oplatí prečítať a určite ju radím k tým lepším v žánri. Aj jej rozsah strán hrá prím, dej plynule odsýpa a zbytočne neplytvá čitateľovým časom.

Pět
Ursula Poznanski · Vydavateľstvo: Knižní klub, 2015

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla...

Naša cena: 13,60 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Tělo
Piatok, 05.09. 2014

"Čo je to rodina? Prečo vypukne vojna? Ako sa človek stane vojakom?"<br>Otázky, na ktoré vo svojom živote (s)pozná odpoveď len málokto a ani Tělo nám ich nezodpovie. Ale, o to napokon vôbec nejde.. Podstatné je, že Giordano aj tentokrát na pár stovkách strán naservíroval toľko emócií a takým spôsobom, že po ich dočítaní vás (opäť) zasiahne zvierajúca prázdnota - a práve tento pocit je tým, čo obe autorove knihy spája.
No fakt, že v Těle sa ťažoba ľudskej existencie a absurdnosť vojny, ktorá ovplyvňuje jej smerovanie, znásobuje doslova s každou kapitolou, ho u mňa stavia pomyselne ešte o čosi vyššie ako bravúrne Prvočísla.

Tělo
Paolo Giordano · Vydavateľstvo: Odeon, 2013

Poušť, vítr a prach. Zažívací potíže, stesk po domově i touha po dobrodružství. Nezkušení nováčci, ostřílení mazáci, cynický lékař. Předsunutá operační základna v Gulistanu, provincie Faráh, jihozápadní část Afghánistánu...

Naša cena: 1,36 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Ľudské telo
Piatok, 05.09. 2014

"Čo je to rodina? Prečo vypukne vojna? Ako sa človek stane vojakom?"<br>
Otázky, na ktoré vo svojom živote (s)pozná odpoveď len málokto a ani Ľudské telo nám ich nezodpovie. Ale, o to napokon vôbec nejde.. Podstatné je, že Giordano aj tentokrát na pár stovkách strán naservíroval toľko emócií a takým spôsobom, že po ich dočítaní vás (opäť) zasiahne zvierajúca prázdnota - a práve tento pocit je tým, čo obe autorove knihy spája.
No fakt, že v Ľudskom tele sa ťažoba ľudskej existencie a absurdnosť vojny, ktorá ovplyvňuje jej smerovanie, znásobuje doslova s každou kapitolou, ho u mňa stavia pomyselne ešte o čosi vyššie ako bravúrne Prvočísla.

Ľudské telo
Paolo Giordano · Vydavateľstvo: Slovart, 2014

Autor dnes už kultovej knihy Osamelosť prvočísiel prichádza s ďalším, rovnako zaujímavým a pútavým románom. Rota mladých chlapcov, z ktorých najmladší...

Naša cena: 14,20 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Volanie Kukučky
Piatok, 05.09. 2014

Do posledných cca 40-tich strán som verila, že to nebude tak. Že za tým musí byť niekto iný. Musí...
Nie kvôli sympatiám voči nemu ako postave (mužským rodom reflektujem na slovo „vrah“, vonkoncom nemám záujem spoilerovať), ale voči autorke, pretože som dúfala, že aj napriek tomu, že je na tomto poli relatívnym nováčikom, „nenarazí“ na samotnom konci, ktorý je pre čitateľov tohto žánru predsa len už párkrát načítaný inde. A áno, o to viac teraz po jej dočítaní závidím „neznalejším“ :)
Ako mnohým, ani mne nedalo po knižke nesiahnuť a nezhodnotiť, ako sa s takouto žánrovkou J.K. popasuje. V podstate to celé dotiahla takmer na výbornú – stavila na pravú detektívnu klasiku, čo je pre mňa v dnešnej záplave severských krimi hotový balzam pre dušu :). To, že je J.K. hviezda vo vykresľovaní postáv či prostredia potvrdila aj v tomto kúsku, no, žiaľ.. miestami až príliš. Čitatelia, ktorí sú v „populárnejších“ detektívkach zvyknutí na každej tretej strane z chodníka zoškrabovať rôznorodú DNA (čo do formy i obsahu), budú sklamaní. Naopak tí, a toto je, našťastie, môj prípad, čo sa vyžívajú v poctivej vyšetrovateľskej práci, kde nie je núdza o detailné rozobratie miesta činu, zástupu podozrivých či (a v tomto prípade doslova) seba samého, si prídu na svoje.
Volanie Kukučky sa číta veľmi rýchlo a nie, nie je to len riadkovaním. Autorka dej a konanie jednotlivých postáv vrství a objasňuje s ľahkosťou jej vlastnou, ktorá vás (ne)vedome núti čítať ďalej a ďalej, pretože čítanie je to vcelku dobré. Ak ale z knižky/detektívky(!) potrebujete cítiť napätie a spolu s detektívom ozlomkrky vypátrať vraha skôr ako znovu udrie, siahnite radšej po inej.

Volanie Kukučky
Robert Galbraith, J.K. Rowling · Vydavateľstvo: Plus, 2014

Keď sa slávna modelka Lula Landry vrhne dolu z balkóna v londýnskej štvrti Mayfair, vyšetrovatelia rýchlo usúdia, že šlo o samovraždu. Lenže jej brat má stále pochybnosti – a aby zistil pravdu o jej smrti, najme si súkromného detektíva...

Naša cena: 15,46 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Každý deň má niekto narodeniny
Štvrtok, 18.04. 2013

Je to jedna z tých nenápadných knižiek, ktoré očaria atmosférou, ľahkým a sviežim príbehom, ale najmä svojimi nenásilnými a o to krajšími myšlienkami. Jedna z tých, ktoré chcete venovať človeku s vedomím, že mu darujete pár príjemných chvíľ. Jedna z tých, ku ktorým by mali prikladať minimálne ceruzku alebo farebné lepiace papieriky. Jedna z tých, ktoré budete mať doma vo svojej knižnej poličke a zároveň ju budete ospevovať a odporúčať do ďalších.

Každý deň má niekto narodeniny
Silvia Bystričanová · Vydavateľstvo: Slovart, 2013

Debutový román Silvie Bystričanovej tvorí 43 stretnutí s hudbou, literatúrou, obrazmi, s láskou a osudom, v starom meste, v čajovni či v nostalgickom byte plnom spomienok. Hlavná hrdinka...

Naša cena: 9,92 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Spútaná
Utorok, 05.03. 2013

Sex. Vášeň. Žiarlivosť. Tajomstvá. Sex. Závislosť. Bisexualita. Traumy. Sex. (Ro)zvrátené rodiny. Peniaze. Láska. Sex... Toto všetko zapĺňa stránky aj druhej časti Crossfire, no tentokrát ešte intenzívnejšie.
Vžiť sa do príbehu Evy a Gideona nie je vôbec náročné a „ide to samo“. Veď, predstava slobodného bohatého sexy magnáta a neskrotenej vášne, ktorú s ním môže zažiť aj „dievča odvedľa“, je viac než lákavá.
A že to celé na prvý pohľad vyznieva ako nereálna rozprávka? Možno.. a práve! Veď po niektorých knihách siahame preto, aby sme vypli a zafantazírovali si, aké by to bolo, keby.. A naozaj vydarené erotické pasáže sú príjemným bonusom, ktorý žáner „erotický román“ so sebou prináša :)
A že je v knihách málo deja? Nuž, tu akoby všetci tí, ktorí sa hlásia k tomuto tvrdeniu, zabúdali na fakt, že majú pred sebou žánrový kúsok, v ktorom ja tak akosi intuitívne neočakávam zápletku á la Jana Eyrová. Akokoľvek, dôležité je, že Obnažená i Spútaná po svojom bavia a úplne vás pohltia!
Ja som v Spútanej hltala najmä jej poslednú tretinu, ktorej dominuje prehlbujúca sa temnota ich vzťahu; nevedia byť spolu, no nedokážu existovať ani jeden bez druhého. Zároveň sa v nej (konečne) dozvedáme, aká minulosť ťaží Gideona a aj to, do akej miery zasiahne ich prítomnosť..

Spútaná
Sylvia Day · Vydavateľstvo: Fortuna Libri, 2013

Gideon Cross. Navonok dokonale krásny a sexi muž, zvnútra klbko problémov z minulosti. Vyžaroval z neho spaľujúci plameň, ktorý vo mne rozpútal najtemnejšiu vášeň. Nedokázala som sa od neho odtrhnúť. Nechcela som sa od neho oslobodiť...

Naša cena: 12,26 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Posol
Štvrtok, 28.02. 2013

Ak bola Zlodejka o význame a sile života bez ohľadu na jeho pôvod, Posol poukazuje na význam aj tých najmenších momentov, vďaka ktorým sa život môže stať posolstvom.
Nedá mi však nedodať, že po celý čas čítania knižky bolo cítiť, že Zusak ako autor dospieval so Zlodejkou.

Posol
Markus Zusak · Vydavateľstvo: Ikar, 2011

Devätnásťročný Ed Kennedy – ako väčšina mladých ľudí na predmestí – sa živí ako taxikár, hoci vzhľadom na vek porušuje austrálske zákony. Voľný čas trávi popíjaním s priateľmi a nekonečným kartovaním...

Naša cena: 11,31 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Červený smäd
Streda, 27.02. 2013

Ktovie, možno je to tým, že G.R.R. Martin napísal knihu už v roku 1982, a teda oveľa skôr, ako sme vôbec mohli chyrovať čosi o Cullenovcoch či Majstrovi. Možno je to absenciou presladenej a (priznajme si) už obohranej lásky medzi dievčinou a upírom, ktorá nevie, či sa bojí viac seba alebo premeny na upíra. A možno za úspechom a výbornou čitateľnosťou tejto upírskej knihy stojí podrobné vykreslenie nielen charakteru (viacerých) hlavných postáv, ale najmä motívov ich konania, ktoré sú vo svojej podstate tak logické, že im v duchu nedokážete neprikývnuť.
Ak mám byť konkrétnejšia, osobne ma veľmi zaujalo netradičnejšie vykreslenie "zničiteľnosti" upírov - striebro? svätená voda? zrkadlo? pár hodín na slnku? Štyrikrát "žiadna" a štyrikrát "inak" ako sme pri tejto rase zvyknutí - dokonca aj od takých majstrov fachu akým je Del Torro :) A hoci mi to veľmi imponovalo, zároveň mi vnuklo otázku, ako je to teda s upírmi (resp. podľa Martina s inou rasou) a možnosťami ich zabitia?
Jedinou chybičkou krásy pre mňa bol cca 13-ročný prelet, ktorý naštrbil dej a voči celej knihe pôsobil neprirodzene, zbrklo a najmä, akoby oslabil dôveryhodnosť všetkého, čomu ste na predošlých stranách fandili.
P.S: Paradoxom v prípade tohto diela bola pre mňa skutočnosť, že hoci v nej šlo najmä o inú rasu a, ehm, dobytok, mňa do deja vtiahla tematika spojená s lodnou spoločnosťou a veľakrát som sa pristihla pri tom, ako ma fascinujú načrtnutia parníkov, vedenie lodí či súťaže, ktorým by skutočný kapitán obetoval čokoľvek..

Červený smäd
George R.R. Martin · Vydavateľstvo: Ikar, 2007

Abner Marsh, mohutný riečny lodník s prešedivenými vlasmi, sa ocitne v dosť bezútešnej situácii: v roku 1857 mu totiž zima zničila schátranú flotilu. Aristokrat Joshua York mu navrhne, že od neho kúpi polovičný podiel v jeho spoločnosti...

Naša cena: 11,95 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Príbeh čarodejnice
Utorok, 05.06. 2012

Už naozaj dávno som neprežila takýto pocit, dojem, pohnútku:
Je príjemný jarný nedeľný večer a mne na návštevu príde kamarátka z môjho rodiska. Sadneme si na terasu, objednáme pivko, no pohodička najväčšia. Ako je teda možné, že po prvých minútach mnou šije nedočkavosť, kedy už budem môcť zaplatiť, rozlúčiť sa a (verte, takmer doslova) utekať domov, k rozčítanej knižke..
Je to knihou. Je to upírom. Je to čarodejnicou. Je to PRÍBEHOM..
A to je vlastne všetko, čo som potrebovala povedať :)

Príbeh čarodejnice
Deborah Harkness · Vydavateľstvo: Ikar, 2011

Vedkyňa Diana Bishopová si počas výskumu v oxfordskej Bodleianskej knižnici nevedomky vyžiada zakliaty alchymistický rukopis...

Naša cena: 14,16 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť
Utorok, 17.04. 2012

Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť ma dostala tým, ako jedno dielo spojilo viaceré úžasné veci - čítanie knihy, dopisovanie listov a existenciu knižného klubu. Páčilo sa mi, že si môžem vychutnávať to, ako celkom obyčajní ľudia so spoločnou vášňou kdesi v menšom mestečku s vľúdnosťou im vlastnou prijmú medzi seba "neznámu" osobu, aby jej predostreli vlastné príbehy - ešte skôr, ako ich životy osobne navštívi. Ktovie, či by v súčasnosti a realite niekto z nás podobne "uspel" :)

Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť
Mary Ann Shaffer, Annie Barrows · Vydavateľstvo: Tatran, 2009

Je január 1946. Londýn sa vynára z tieňa druhej svetovej vojny a spisovateľka Juliet Ashtonová hľadá tému pre svoju ďalšiu knihu. Kto by si bol pomyslel, že ju nájde v liste od muža, s ktorým sa nikdy nestretla, obyvateľa britského ostrova Guernsey, ...

Naša cena: 5,61 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Trojlístok z internátnej izby
Pondelok, 16.04. 2012

Slovenskú tvorbu takmer nečítam, o to viac mňa samotnú prekvapilo, keď som na webe prvýkrát natrafila na túto knižku. Stavila som na prvý dojem a rovno som si ju aj objednala. Až keď som ju aj fyzicky mala doma, nastúpil skeptizmus a siahnuť po nej som sa odvážila asi až o rok neskôr.. A zbytočne neskôr! Dávnejší prvý dojem nesklamal, sadla perfektne tam, kam mala - a myslím si, že určite sadne všetkým nám, ktoré sme si odžili svoje na internáte, spoznali baby, s ktorými komunikujeme aj naďalej a vieme o sebe oveľa viac ako boli písmená z testov. Mne dala kniha veľa nielen z pohľadu príjemnej oddychovky, ale najmä preto, lebo vďaka osudom troch báb som si zaspomínala na svoj "štvorlístok" :)

Trojlístok z internátnej izby
Lena Riečanská · Vydavateľstvo: Motýľ, 2010

Život niekedy bolí, inokedy je úžasný. Najmä keď máte po boku dobré priateľky. Tri dievčatá z rôznych kútov Slovenska - Silvia, Veronika a Anička sa ocitli v jednej internátnej izbe. Prežívajú spolu prvé študentské lásky, starosti aj sklamania...

Naša cena: 8,46 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Hodinář
Pondelok, 16.04. 2012

Dalo by sa povedať, že na Slovensku sme o Deaverove diela trošku ochudobnení, a to aj v prípade jednoznačne naj série s Rhymeom. Osobne mi najdhlšie trvalo dostať sa práve k Hodinářovi, nakoľko je buď vypredaný alebo v knižniciach stratený. A po jeho prečítaní aj chápem prečo :). Áno, opäť je to ďalšia skvelá a typická Deaverovka, ktorá mňa osobne tešila najviac tým, že mala toľko strán! Opäť nechýba akcia, Rhymeovi vlastné myšlienkové pochody, ale najmä nespočetné zvraty. Kto má načítané, vie, že zvraty sú Deaverovou špecialitou, no v prípade Hodináře ich už bolo trochu moc. Celé dielo je však kompaktné a ako detektívka funguje perfektne! :)

Hodinář
Jeffery Deaver · Vydavateľstvo: Domino, 2010

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, ...

Naša cena: 11,63 €
Kristína Stankovianska (Produktový manažér) pridala recenziu ku knihe Pád
Streda, 11.04. 2012

Pri tejto knižke som si uvedomila dve veci: 1. takáto literatúra je adresovaná pre teens (tzn. vo svojich middle twenties ju už nezvládam) a 2. som vďačná za to, že keď som ja chodila do ZŠ, z knižnice som si odnášala plný ruksak knižiek typu Traja pátrači, Slávna päťka či Medzi nami dievčatami. Áno, už som vyrástla aj z nich, no mám pocit, akoby dnešní spisovatelia neboli schopní pracovať s reálnymi bytosťami a nedokázali priblížiť situácie, v ktorých sa ocitá mládež zaujímavo bez toho, aby sa tam nevyliahol drak, nespadol anjel či neprežil upír. Áno, uznávam, že je to dnešná móda a viem aj to, že knihy sú na to, aby nás vtiahli do fantastického sveta.. ale.. mne sa na tých mojich "oldschoolových" páčilo práve to, že si o mne podobných problémoch môžem prečítať aj inde, že nie som sama. A dnes? Koľko z nás sa asi tak zamiluje do reálneho upíra??

Pád
Lauren Kate · Vydavateľstvo: Ikar, 2011

Na Danielovi Grigorim je čosi bolestne známe. Tajomný, uzavretý chlapec pritiahne pozornosť sedemnásťročnej Luce Priceovej hneď v jej prvý deň na internátnej škole Meč a kríž pri meste Savannah...

Naša cena: 12,87 €
Uč sa z písania, rovnako ako sa učíš z čítania. (Lord Acton)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 442 693,77 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička