popis
Ivana Kendralová

Ivana Kendralová

Projektový manažér pre marketing

Moje srdcovky

Modlitba za Owena Meanyho
Pýcha a predsudok
Harry Potter a Väzeň z Azkabanu (Kniha 3)
Babička pozdravuje a omlouvá se
Ivana Kendralová (Projektový manažér pre marketing) pridala recenziu ku knihe Co by můj syn měl vědět o světě
Piatok, 25.08. 2017

Fredrik Backman je mojím veľkým obľúbencom a touto knižkou si svoju pozíciu výrazne upevnil. Viac než čokoľvek iné je totiž táto knižka nádherným vyznaním jeho vlastnej rodine, milovanej manželke a synovi. Okrem veľkej lásky, ktorú cítiť z každého riadka je však aj veľmi vtipná. Pri jej čítaní som sa viackrát smiala nahlas a schuti. Nahliadnutie do života obľúbeného autora bolo pre mňa veľkým čitateľským zážitkom.

Co by můj syn měl vědět o světě
Fredrik Backman · Vydavateľstvo: Host, 2017

Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce...

Naša cena: 11,60 €
Ivana Kendralová (Projektový manažér pre marketing) pridala recenziu ku knihe Sherlock Holmes 2: Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa
Štvrtok, 10.08. 2017

Sherlock Holmes je klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy! Platí to aj v prípade tejto knižky, ktorá prináša 12 kratších príbehov o slávnom detektívovi a jeho kolegovi, doktorovi Watsonovi. Každý z príbehov je pritom originálny, zábavný a človeka ani chvíľku nenudí. Sherlock vyšetruje 12 krátkych, ale zamotaných prípadov so šarmom sebe vlastným, pričom nechýba jeho povestná dedukcia a zmysel pre poriadok. Toto vydanie zo SnowMouse Publishing je navyše plné krásnych ilustrácií a určite bude patriť medzi ozdoby každej knižnice.

Sherlock Holmes 2: Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa

Zápisník doktora Watsona je plný prípadov, ktoré vzbudili väčší či menší záujem verejnosti. Časť z nich zverejnila londýnska tlač, niektoré sa ukázali priveľmi zamotané aj pre Sherlockove analytické schopnosti, iné dokončil len spolovice a ich...

Naša cena: 16,11 €
Ivana Kendralová (Projektový manažér pre marketing) pridala recenziu ku knihe Kniha o Baltimorských
Pondelok, 24.07. 2017

Táto kniha je výnimočná! Je to príbeh rodiny, ktorá má (navonok) všetko, až kým do jej chodu nezasiahne tragédia, ktorá postupne odhalí, že to, čo vyzeralo ako dokonalý život, malo viac než jednu tienistú stránku. Dickerov román sa číta jedným dychom, čiastočne vďaka skvelému príbehu a čiastočne pre autorov pútavý štýl. Rozhodne odporúčam.

Kniha o Baltimorských
Joël Dicker · Vydavateľstvo: Argo, 2017

Kniha o Baltimorských je třetím románem švýcarského, francouzsky píšícího autora Joëla Dickera. Na rozdíl od jeho předchozího bestselleru Pravda o případu Harryho Queberta nemá detektivní zápletku, ač napětí v něm rozhodně nechybí. Děj této rodinné ságy..

Naša cena: 17,83 €
Ivana Kendralová (Projektový manažér pre marketing) pridala recenziu ku knihe Good Night Stories for Rebel Girls
Štvrtok, 13.07. 2017

Good Night Stories for Rebel Girls je síce detská kniha, oveľa viac toho ale povie dospelým čitateľom. Obsahuje nádherné príbehy o odvahe každého druhu, o boji proti predsudkom a zakoreneným pomerom a o snahe, aby bol svet lepším miestom pre život. Inšpiratívne čítanie, z ktorého vám ostane príjemný pocit na duši ešte dlho po obrátení poslednej stránky.

Good Night Stories for Rebel Girls

What if the princess did not marry Prince Charming but instead went on to be an astronaut or an activist? What if the jealous step sisters were supportive and kind? And what if the queen was the one really in charge of the kingdom? ...

Naša cena: 20,92 €
Ivana Kendralová (Projektový manažér pre marketing) pridala recenziu ku knihe Warren Trinásty a Vševidiace oko
Piatok, 27.01. 2017

Warren Trinásty a Vševidiace oko je detská knižka ako stvorená pre dospelých. Dobrodružný príbeh hotelového poslíčka vás vtiahne do naháňačky za bájnym pokladom, počas ktorého sa spolu s malým hrdinom zoznámite s celým radom nevšedných postavičiek. Ak ste teda nevyrástli z bujnej fantázie a lásky k skvelým príbehom, táto knižka bude výbornou voľbou. A vďaka prekrásnym ilustráciám aj vizuálnym zážitkom.

Warren Trinásty a Vševidiace oko
Tania del Rio, Wilhelm Staehle · Vydavateľstvo: Albatros, 2016

Zoznámte sa s dvanásťročným Warrenom Trinástym, prekliatym viktoriánskym hotelovým poslíčkom, ktorý má hrozitánsku smolu... neopúšťa ho však optimizmus, usilovnosť a zvedavosť. Jedinou pýchou a radosťou osiroteného Warrena je ich rodinný hotel, no...

Naša cena: 13,33 €
Ivana Kendralová (Projektový manažér pre marketing) pridala recenziu ku knihe Teta Poldi a sicílske levy
Piatok, 16.09. 2016

Teta Poldi a sicílske levy je presne tým, čo by ste čakali od knižky s takouto veselou obálkou - oddychovým čítaním na pláž alebo do záhradnej siete. Detektívka s prvkami humoru, presiaknutá talianskym slnkom a postavou nekonvenčnej Poldi, ktorá je všetkým možným, len nie utiahnutou nemeckou dôchodkyňou na zaslúženom odpočinku. Zaujímavá zápletka, pekný autorský štýl a prostredie krásnej Sicílie sú skrátka receptom na príjemný literárny zážitok.

Teta Poldi a sicílske levy
Mario Giordano · Vydavateľstvo: Ikar, 2016

Výhľad na more. Slnko. Sopku. Nič iné si bývalá kostymérka Poldi nepraje. Isolda Oberreiterová, familiárne teta Poldi, sa v deň svojich šesťdesiatych narodenín presťahuje z bavorského Mníchova na Sicíliu. Vezme so sebou aj synovca...

Naša cena: 11,34 €
Ivana Kendralová (Projektový manažér pre marketing) pridala recenziu ku knihe Tady byla Britt-Marie
Pondelok, 08.08. 2016

S postavou Britt-Marie sa čitatelia mohli stretnúť už v Backmanovom románe Babička pozdravuje a omlouvá se, kde však pre sympatie k nej nebolo veľa príležitostí. V knižke Tady byla Britt-Marie hlavnú hrdinku znovu stretávame v momente, kedy je po štyridsiatich rokoch nútená postaviť sa na vlastné nohy a vybudovať si život na naozaj nečakanom mieste. Je to román o tom, že aj starší ľudia sú častokrát nútení čeliť novým situáciám, učiť sa, prispôsobovať sa a vyrovnať sa s novinkami.
Aj tretia Backmanova knižka je skvele napísaným príbehom s množstvom krásnych a pestrých postáv, ale aj štipkou smútku, ťažkých ľudských osudov a momentov na zamyslenie. Nad tým všetkým sa ale vznáša jeho zmysel pre humor, ktorý robí z knižky vynikajúce oddychové čítanie.

Tady byla Britt-Marie
Fredrik Backman · Vydavateľstvo: Host, 2016

Nejlepší věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. Britt-Marie je třiašedesátiletá žena, které bylo řečeno, že je pasivně agresivní, zpomalená a ukňouraná bába. Po čtyřiceti letech manželství opustila město a manžela, který...

Naša cena: 14,27 €
Ivana Kendralová (Projektový manažér pre marketing) pridala recenziu ku knihe Nezmar
Pondelok, 01.08. 2016

Aj svojím štvrtým románom Jean-Michel Guenassia dokazuje, že písať naozaj vie. Príbeh malého chlapca Toma Larcha, z ktorého sa neskôr stáva vojak a ešte neskôr detektív, sa číta skoro sám. Román popisuje jeho vyrastanie v prostredí rodiny pochádzajúcej z dvoch odlišných kultúr, jeho neuveriteľné zážitky z čias vojenskej služby a tiež osobné drámy, ktorým musel čeliť. A hoci pre mňa osobne ostáva Klub nenapraviteľných optimistov najlepším Guenassiovým románom, Nezmara určite odporúčam ako pútavú knihu, po ktorej sa oplatí siahnuť.

Nezmar
Jean-Michel Guenassia · Vydavateľstvo: Argo, 2016

Je Tom Larch skutečně nesmrtelný? Žádný člověk by nemohl přežít nehody, z nichž Tom vyvázl. Zná snad nějaké tajemství, které ho před ranami osudu chrání? Nebo nad ním bdí anděl strážný? Dostane se pokaždé ze všeho náhodou, nebo díky pudu sebezáchovy?

Naša cena: 13,35 €
Ivana Kendralová (Projektový manažér pre marketing) pridala recenziu ku knihe Pancierové srdce
Štvrtok, 05.06. 2014

Po Snehuliakovi som si myslela, že Nesbo to už nemôže dať drsnejšie. Och, ako hlboko som sa mýlila! Ak oplývate veľkou predstavivosťou, pri čítaní knihy sa vám celý dej beží niekde vzadu v hlave a táto vaša schopnosť sa kombinuje so slabým žalúdkom, môžete mať v niektorých pasážach knižky vážny problém. Je to surové, je to drsné, ale je to Nesbo. Výborná kniha, ktorú človek len tak neodloží a neľahne si ako nič do postele. Ak máte radi severské krimi, Pancierové srdce v žiadnom prípade nie je možné obísť.

Pancierové srdce
Jo Nesbo · Vydavateľstvo: Ikar, 2013

Nórskymi médiami sa šíria poplašné správy. Našli sa dve mŕtve ženy utopené vo vlastnej krvi. Vrah po sebe nezanechal stopy, policajné vyšetrovanie sa nehýbe z miesta a Harry Hole, jediný človek, ktorý by mohol pomôcť, zmizol...

Naša cena: 13,25 €
Schopný autor tvorí, neschopný poučuje. (G. B. Shaw)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 520 815,83 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička