popis
Ivana Kendralová

Ivana Kendralová

Office manažér

Moje srdcovky

Modlitba za Owena Meanyho
Pýcha a predsudok
Harry Potter a Väzeň z Azkabanu (Kniha 3)
Babička pozdravuje a omlouvá se
Ivana Kendralová (Office manažér) pridala recenziu ku knihe Warren Trinásty a Vševidiace oko
Piatok, 27.01. 2017

Warren Trinásty a Vševidiace oko je detská knižka ako stvorená pre dospelých. Dobrodružný príbeh hotelového poslíčka vás vtiahne do naháňačky za bájnym pokladom, počas ktorého sa spolu s malým hrdinom zoznámite s celým radom nevšedných postavičiek. Ak ste teda nevyrástli z bujnej fantázie a lásky k skvelým príbehom, táto knižka bude výbornou voľbou. A vďaka prekrásnym ilustráciám aj vizuálnym zážitkom.

Warren Trinásty a Vševidiace oko

Zoznámte sa s dvanásťročným Warrenom Trinástym, prekliatym viktoriánskym hotelovým poslíčkom, ktorý má hrozitánsku smolu... neopúšťa ho však optimizmus, usilovnosť a zvedavosť. Jedinou pýchou a radosťou osiroteného Warrena je ich rodinný hotel, no...

Naša cena: 13,29 €
Ivana Kendralová (Office manažér) pridala recenziu ku knihe Teta Poldi a sicílske levy
Piatok, 16.09. 2016

Teta Poldi a sicílske levy je presne tým, čo by ste čakali od knižky s takouto veselou obálkou - oddychovým čítaním na pláž alebo do záhradnej siete. Detektívka s prvkami humoru, presiaknutá talianskym slnkom a postavou nekonvenčnej Poldi, ktorá je všetkým možným, len nie utiahnutou nemeckou dôchodkyňou na zaslúženom odpočinku. Zaujímavá zápletka, pekný autorský štýl a prostredie krásnej Sicílie sú skrátka receptom na príjemný literárny zážitok.

Teta Poldi a sicílske levy
Mario Giordano · Vydavateľstvo: Ikar, 2016

Výhľad na more. Slnko. Sopku. Nič iné si bývalá kostymérka Poldi nepraje. Isolda Oberreiterová, familiárne teta Poldi, sa v deň svojich šesťdesiatych narodenín presťahuje z bavorského Mníchova na Sicíliu. Vezme so sebou aj synovca...

Naša cena: 9,16 €
Ivana Kendralová (Office manažér) pridala recenziu ku knihe Tady byla Britt-Marie
Pondelok, 08.08. 2016

S postavou Britt-Marie sa čitatelia mohli stretnúť už v Backmanovom románe Babička pozdravuje a omlouvá se, kde však pre sympatie k nej nebolo veľa príležitostí. V knižke Tady byla Britt-Marie hlavnú hrdinku znovu stretávame v momente, kedy je po štyridsiatich rokoch nútená postaviť sa na vlastné nohy a vybudovať si život na naozaj nečakanom mieste. Je to román o tom, že aj starší ľudia sú častokrát nútení čeliť novým situáciám, učiť sa, prispôsobovať sa a vyrovnať sa s novinkami.
Aj tretia Backmanova knižka je skvele napísaným príbehom s množstvom krásnych a pestrých postáv, ale aj štipkou smútku, ťažkých ľudských osudov a momentov na zamyslenie. Nad tým všetkým sa ale vznáša jeho zmysel pre humor, ktorý robí z knižky vynikajúce oddychové čítanie.

Tady byla Britt-Marie
Fredrik Backman · Vydavateľstvo: Host, 2016

Nejlepší věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. Britt-Marie je třiašedesátiletá žena, které bylo řečeno, že je pasivně agresivní, zpomalená a ukňouraná bába. Po čtyřiceti letech manželství opustila město a manžela, který...

Naša cena: 14,22 €
Ivana Kendralová (Office manažér) pridala recenziu ku knihe Nezmar
Pondelok, 01.08. 2016

Aj svojím štvrtým románom Jean-Michel Guenassia dokazuje, že písať naozaj vie. Príbeh malého chlapca Toma Larcha, z ktorého sa neskôr stáva vojak a ešte neskôr detektív, sa číta skoro sám. Román popisuje jeho vyrastanie v prostredí rodiny pochádzajúcej z dvoch odlišných kultúr, jeho neuveriteľné zážitky z čias vojenskej služby a tiež osobné drámy, ktorým musel čeliť. A hoci pre mňa osobne ostáva Klub nenapraviteľných optimistov najlepším Guenassiovým románom, Nezmara určite odporúčam ako pútavú knihu, po ktorej sa oplatí siahnuť.

Nezmar
Jean-Michel Guenassia · Vydavateľstvo: Argo, 2016

Je Tom Larch skutečně nesmrtelný? Žádný člověk by nemohl přežít nehody, z nichž Tom vyvázl. Zná snad nějaké tajemství, které ho před ranami osudu chrání? Nebo nad ním bdí anděl strážný? Dostane se pokaždé ze všeho náhodou, nebo díky pudu sebezáchovy?

Naša cena: 10,44 €
Ivana Kendralová (Office manažér) pridala recenziu ku knihe Pancierové srdce
Štvrtok, 05.06. 2014

Po Snehuliakovi som si myslela, že Nesbo to už nemôže dať drsnejšie. Och, ako hlboko som sa mýlila! Ak oplývate veľkou predstavivosťou, pri čítaní knihy sa vám celý dej beží niekde vzadu v hlave a táto vaša schopnosť sa kombinuje so slabým žalúdkom, môžete mať v niektorých pasážach knižky vážny problém. Je to surové, je to drsné, ale je to Nesbo. Výborná kniha, ktorú človek len tak neodloží a neľahne si ako nič do postele. Ak máte radi severské krimi, Pancierové srdce v žiadnom prípade nie je možné obísť.

Pancierové srdce
Jo Nesbo · Vydavateľstvo: Ikar, 2013

Nórskymi médiami sa šíria poplašné správy. Našli sa dve mŕtve ženy utopené vo vlastnej krvi. Vrah po sebe nezanechal stopy, policajné vyšetrovanie sa nehýbe z miesta a Harry Hole, jediný človek, ktorý by mohol pomôcť, zmizol...

Naša cena: 12,37 €
Čím je spisovateľ lepší, tým menej literárne píše. (Henrik Sienkiewicz)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 390 476,44 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička