popis
Katarína Michalová

Katarína Michalová

kníhkupec

Moje srdcovky

Vianočná koleda
Vejce a já
Pán prsteňov  (kolekcia I. - III. v pevnej väzbe)
Osudy dobrého vojáka Švejka
Egypťan Sinuhet

História je svedkom doby, dňom pravdy, životom pamiatky, majstrom života a hlásateľom uplynulých čias. M.T.Cicero

Katarína Michalová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Zátišie s omrvinkami
Pondelok, 18.05. 2015

Je to príbeh staršej rozvedenej fotografky, ktorej sa znižuje konto v banke, jej sláva upadá, treba platiť účty a čo s tým? Rebeca prenechá byt podnájomníkom a sama sa odsťahuje do malého mestečka a staršieho domu. S humorom prijíma nástrahy života, spoznáva nových priateľov, prírodu a opäť fotografuje. Jej nová, úspešná kolekcia fotografií vyjadruje výpoveď a smutný osud stvoriteľa zátiší s krížmi.
A kde je trochu tajomno, tak tam nesmie chýbať ani láska mladého muža k 60 ročnej žene. Tak "milé dámy", i pre toto si prečítajte s humorom ladený príbeh Rebecy a zároveň súhlasím i s Alicou, že je to titul vhodný na dovolenkové čítanie.

Zátišie s omrvinkami
Anna Quindlen · Vydavateľstvo: Ikar, 2015

Umelkyňa Rebeka Winterová sa v mladosti preslávila sériou fotografií z domáceho prostredia. Priam žasla, ako ju kritici vynášali do nebies pre pár fotiek neporiadku na kuchynskej linke. Po rokoch úspechov sa jej kariéra ocitá na zostupe...

Naša cena: 10,36 €
Katarína Michalová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Vo vetre života
Pondelok, 18.05. 2015

Tak to je príbeh, ktorý ma ihneď oslovil. Je to skutočná spoveď ženy, ktorá ako dieťa prežila krutosti II.svet. vojny, zažila konfiškáciu rodinného majetku komunistami, rozvod rodičov, svadbu s homosexuálnym mužom, okupáciu Československa, útek do Talianska. V tejto krajine naštartovala svoju umeleckú kariéru, ale i manželstvo so starším mužom, ktorý ju psychicky týral, ale to všetko jej nezabránilo odpúšťať a milovať. Týmto je príbeh výnimočný a odporúčam ju nielen staršej generácii, ale i mladým ľuďom, ktorí zároveň spoznajú i časť našej histórie. Obdivujem spisovateľku, že dokázala svoje spomienky tak nádherne slovne poskladať a uložiť do knihy a za toto jej ďakujem.

Vo vetre života

Vo vetre života je slovenský preklad úspešného autorkinho románu Solo per amore (Len pre lásku), ktorý vyšiel v Taliansku v roku 2009 pod umeleckým menom Veronika Eva Belmonte (doslovný preklad jej originálneho priezviska do taliančiny)...

Naša cena: 8,28 €
Katarína Michalová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Krvavé jahody
Pondelok, 18.05. 2015

V tomto roku si pripomíname 70.výročie víťazstva nad fašizmom. V mojich rukách sa v tomto čase ocitla kniha so silným príbehom troch žien, ktoré v čase oslobodzovania nepoznali cenu víťazstva, ale nastúpili na cestu do pekla.
Matka Šímová pochádzala z Ruska a odišla z rodnej zeme spolu s československými legionármi. Vydala sa v Brne, manžel zomrel a zostali jej dve dcéry. NKVD ju po celý čas monitorovalo a pri oslobodzovaní mesta ju s dcérami, ale i ďalšími ľuďmi v tajnosti odvádzali na Sibír.
Pracovný tábor - otrocká a ťažká práca v 40 stupňových mrazoch, znásilňovanie, bitie, potláčanie ľudskej dôstojnosti, ale viera v Boha zachránila sestry, matka gulag neprežila. Nakoľko dievčatá nemali žiadne dokumenty, nikto sa o nich nezaujímal a napriek ťažkým podmienkam stále žili. Staršia Viera mala pri odvlečení 14 rokov, mladšia 9 a ako som spomínala, viera v Boha, slobodu a silná túžba po domove ich poháňala ísť za svojím snom a hlavne žiť. Po 19 rokoch im predseda kolchozu pomohol vybaviť osobné dokumenty a návrat do vlasti za krutých vyjednávacích podmienok, t.j. pracovných, platobných, ale hlavne za cenu mlčanlivosti.
Príchod domov bol pre dievčatá veľkým dňom a pre mňa veľkým zážitkom. Ďakujem spisovateľovi, že spoveď Viery spísal pre všetkých nás a verím, že mladí ľudia si budú vedieť ešte viac vážiť našu krásnu domovinu a hlavne SLOBODU.

Krvavé jahody

Krvavé jahody vypraví děsivé svědectví Věry Sosnarové deportované ve čtrnacti letech spolu s devítiletou sestrou Naďou a jejich ruskou matkou – petrohradskou emigrantkou Ljubou Mělkinovou – z Brna do Sovětskeho svazu...

Naša cena: 11,66 €
Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté schovávajú v skriniach, ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách. (Erazmus Rotterdamský)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 492 303,73 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička