popis
Júlia Galušková

Júlia Galušková

brigádnik-kníhkupec

Moje srdcovky

Modlitba za Owena Meanyho
Skrotenie čertice
Kam zmizla Aljaška
Idiot
Rus je ten, ktorý miluje brezy
Júlia Galušková (brigádnik-kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Skrotenie čertice
Pondelok, 25.04. 2016

Je to iba neškodná komédia od „otca“ modernej angličtiny alebo jedna z prvých ukážok toho, že aj v 16. storočí existovali na svete emancipované ženy? Myslím si, že každý si utvorí názor sám. Ja za seba môžem povedať, že tejto hre nechýba nič. Príjemne sa pobavíte, no i zamyslíte.
Hoci sa niektoré, ženy sa môžu búriť proti posledným slovám, ktoré Shakespeare napísal, ja si však myslím, že to nie je nič iné ako iba ukážka toho, ako vedia ženy šikovne skryť svoje taktiky pre dobro a blaho mužov. 
Ako všetky shakespearové hry (okrem komédie Veselé panie z Windsoru), aj táto sa odohráva v Taliansku. Na hlavnú hrdinku, čerticu Katarínu, si musíme trochu počkať, pretože sa objaví až v druhom výstupe, no potom to už stojí za to. Pri každej jej replike sa budete čím ďalej presviedčať, že ženy v tejto dobe neboli až také „bezduché“ a že už vôbec nečakali v okne na princa na bielom koni.
O preklade hry sa viedli mnohé diskusie. Niekomu sa páči, inými je kritizovaný, no aj napriek tomu budete mať plnohodnotný zážitok z dobre napísaného diela. Takže, ak máte chuť na trošku rebelstva, smiechu a v konečnom dôsledku aj na plnú náruč pravdivých myšlienok, smelo sa začítajte do tejto komédie.

Skrotenie čertice
William Shakespeare · Vydavateľstvo: Ikar, 2008

Katarína je nielen jednou z najkrajších, ale i jednou z najemancipovanejších autorových hrdiniek. Ktovie, či pokora, ktorú predvádza na záver, nie je len ukážkou, ako vedia ženy pri ovládaní mužov šikovne striedať stratégie...

Naša cena: 5,67 €
Júlia Galušková (brigádnik-kníhkupec) pridala recenziu ku knihe S láskou Rosie
Piatok, 08.04. 2016

S láskou Rosie
Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, že možno vám život nevyjde tak, ako ste si ho predstavovali? Niekto áno a niekto o tom nechce ani len počuť. Presne to sa stalo hlavnej hrdinke tejto knihy – Rosie. Určite mala naplánovanú úžasnú budúcnosť spolu s jej kamarátom z detstva, Alexom. No niekedy sa nestane to čo chceme, ale to čo sa musí stať. A tak sa mladučkej Rosie, ktorá končí strednú školu, narodilo dieťa. Zároveň mala pocit ako keby sa jej rozpadal nielen celý život, ale aj všetky jej sny. Veď, v dnešnej dobe nie je ľahké byť slobodná matka. A ako to bolo ďalej? To sa dozviete v tejto úžasne napísanej knihe. Budete prežívať príbehy spolu s Rosie a Alexom. Sklamania, lásky, rozchody, smiech. No čo je najlepšie, dá vám vieru, že aj keď niekedy v živote nejde niečo tak ako si to predstavujeme, nemusí to znamenať, že nedosiahneme to, čo chceme. Lebo aj o tom je táto kniha. O spĺňaní svojich snov. Autorka vás prevedie stránkami tejto knihy, presne tak ako to robí sám život. Ani si to nevšimnete a už ste na konci. Takže, ak ste beznádejní romantici, no niekedy predsa len stojíte nohami na zemi, smelo sa pustite do čítania tejto knihy.

S láskou Rosie
Cecelia Ahern · Vydavateľstvo: Slovart, 2014

Román S láskou Rosie si okamžite získal čitateľov na celom svete a razom sa ocitol na prvých priečkach rebríčkov v Írsku aj vo Veľkej Británii. Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex...

Naša cena: 12,95 €
Kto sa chce stať vzdelaným, musí nad zlato vážiť si knihy. (Komenský)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 492 303,73 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička