popis
Ivana F.

Ivana F.

Kníhkupec

Moje srdcovky

Kniha o cintoríne
Traja kamaráti
Harry Potter a Kameň mudrcov (Kniha 1)
Jane Eyrová
Malý princ

Why is a raven like a writing desk?
Because Poe wrote on both.

Ivana F. (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Sojčák
Nedeľa, 19.06. 2016

Tento komix som zhltla za pol hodiny. Tá emócia, ktorá sa dostavila po prečítaní, vo mne silno rezonovala ešte 3 dni. Aj teraz sa trošku chvejem. :) Zasiahli ma pocity bezmocnosti, smútku, hnevu a rozhorčenosti nad nespravodlivosťou. Je to silný príbeh, kde sa skrýva množstvo posolstiev a každý objaví to, ktoré práve potrebuje.

Sojčák
Jaako Ahonen · Vydavateľstvo: Argo, 2016

Jak Disney potkal Kafku. I tak se dá definovat skvělý finský komiks, který se dostal do nejužší nominace Eisnerovy ceny ta rok 2015. Sojčák žije sám se svou matkou ve velkém honosném domě v naprosté izolaci. Nikdy jej neopustil, a dokud k tomu má jeho...

Naša cena: 13,35 €
Ivana F. (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Kniha o cintoríne (Ilustrované vydanie)
Nedeľa, 01.03. 2015

Samuela Tále budete nenávidieť, aj milovať. Priať mu, aj ho ľutovať. No najčastejšie Vás rozosmeje.
Kniha je tragická i komická. Miestami primitívna, miestami veľmi múdra.
Hoci sa pri tragikomike často stáva, že skĺzia do pátosu a nepodarenej frašky, tu Daniela Kapitáňová trafila do čierneho a a čestné miesto vo Vašej knižnici je už isté.
Tento fantastický prejav si nemôžete neobľúbiť.

Kniha o cintoríne (Ilustrované vydanie)
Samko Tále · Vydavateľstvo: Slovart, 2012

Prvé ilustrované vydanie známeho knižného bestselleru!

Naša cena: 14,91 €
Ivana F. (Kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Traja kamaráti
Nedeľa, 11.01. 2015

--- ktoré sa jednoducho nedajú hodnotiť bez emócií. A pre mňa je toto jedna z nich. K medzivojnovej literatúre som sa dostala, ako všetci, na strednej škole. A tam som ju aj nechala s jej smútkom.
Traja kamaráti sa mi nejako dostali do rúk a už keď knihu vlastním nedá sa odmietať. Tak som ju otvorila prekvapilo ma, že to nie je také ťažkopádne opisovanie následkov vojny. Šlo to tak ľahko, ako chcenie žiť a vrátiť sa do normálneho života. Žiť normálne po vojne nie je ľahké, ostanú stopy... Písať o živote po vojne ľahko, sa tiež vždy nedá, preto občas (často:)) som si knižku pokropila slzami.
Chcem vidieť toho frajera, čo by pri Troch kamarátoch neplakal.
Osudy troch kamarátov odrážajú vojnu tak silno, ako silno sa oni tomu bránia. A ja to každý raz tak silno prežívam s nimi...

Traja kamaráti
Erich Maria Remarque · Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ, 1999

Hlavný hrdina Robert Lohkamp kedysi sníval, že sa bude venovať umeniu, vojna však nadobro zhatila jeho plány. V období hospodárskej krízy sa spolu s dvoma kamarátmi pretĺka životom, ako sa dá, a jediným svetlým bodom je preňho láska k Patrícii...

Naša cena: 9,95 €
Požičiavaním sa stratia len tie knihy, ku ktorým mimoriadne lipneš. (Murphy)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 520 683,96 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička