popis
Iveta Janíková

Iveta Janíková

Produktová manažérka
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Terapia
Pondelok, 04.06. 2018

Skvelý triler, mrazivý, absolútne prepracovaný, siahajúci až do hlbín našej duše. Autor bravúrne pracuje s vašim najtajnejším strachom, s vašimi myšlienkami, pocitmi a túžbami. Nič nie je také, ako sa zdá. Ak si myslíte, že viete.... Potom ste na omyle!
To, že vám autor prezradí pointu deja až na samom konci vás udržuje v napätí a nedovolí vám, aby ste knihu odložili. Jednoducho ju musíte dočítať.
A preto.... Urobte si pohodlie, vypnite sporák a práčku a ponorte sa do vlastného strachu. Určite sa vám to bude páčiť. Tak, ako mne. Príjemné zimomriavky!

Terapia
Sebastian Fitzek · Vydavateľstvo: Tatran, 2018

Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni.

Naša cena: 12,37 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Dievča v ľade
Pondelok, 05.03. 2018

Táto kniha sa dá oceniť jediným slovom "vynikajúce". Dobrý dej, rýchly spád a vynikajúci príbeh. Autor sa nesnaží čitateľa ohúriť množstvom postáv a ani dejom, pri ktorom stratíte prehľad na dvadsiatej strane. Hoci tušíte, ako sa to skončí, kniha vás stále drží v pozornosti a čakáte, čo bude ďalej /v tom je práve jej výnimočnosť/. Naozaj dobrá detektívka, žiadne krváky /môžu čítať aj citlivejšie povahy/. Určite odporúčam.

Dievča v ľade
Robert Bryndza · Vydavateľstvo: Grada, 2017

Skvelý thriller s nečakanou zápletkou. Kniha, ktorú nedokážete odložiť! Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a...

Naša cena: 14,23 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Za zatvorenými dverami
Streda, 28.02. 2018

Napínavé, mrazivé, smutné. Určite by ste túto knihu nechceli prežiť na vlastnej koži. S obeťami domáceho násilia sa možno stretávame každý deň a vlk v baraňom rúchu môže byť aj váš najlepší kamarát. Kniha je tichým výkrikom a volaním o pomoc. Strhujúci dej, dobrá zápletka a možno trošičku očakávané zakončenie vás nenechajú vydýchnuť a knihu prečítate na jedno posedenie. Prečítajte si ju a zamyslite sa.

Za zatvorenými dverami
B.A. Paris · Vydavateľstvo: Aktuell, 2017

Nikto jej neverí. Nikto jej nepomôže. Patrí iba jemu...Grace a Jack Angelovci sú dokonalý pár. Tridsaťtriročná Grace je srdečná, milá, krásna ako obrázok. Je atraktívna, oddaná manželka, ale väznená. Jack je elegantný, šarmantný a zdvorilý muž...

Naša cena: 11,88 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Najmladší dospelý
Utorok, 11.07. 2017

Každá kniha má svoju dušu. Niektorá veselú, iná smutnú a dramatickú. Táto kniha je o viere. O viere v najväčší ľudský dar - život. Ak človek verí "na život", potom neumrie. Aspoň nie v duši.
Je to autentické rozprávanie človeka, ktorý mal jednoducho šťastie. Šťastie v tom, že prežil. V týchto časoch vám totiž nepomohla ani viera, ani hrdinstvo, ani odvaha. Potrebovali ste "šťastie".
Trochu som sa bála, či pochopím príbeh, ktorý je písaný v osobe mladého chlapca. Práve naopak! Je to silná, osobná výpoveď človeka, vtiahne vás do deja a postupne sa necháte strhnúť vírom udalostí, ktoré by ste nechceli prežiť.
Vieme, že holokaust nebol len o "zlom" Hitlerovi a "dobrých" Židoch. Holokaust vznikal v myšlienkach ľudí už dávno pred tým, ako sa narodil Hitler. A žiaľ, v niektorých hlavách ostal až do dnešných dní. A to je to memento, to je ten vztýčený prst. Že sa môže objaviť kdekoľvek a kedykoľvek. Môže prísť bez varovania a v ešte väčších rozmeroch.
Toto je posolstvo autora tejto knihy. Človeka, ktorý to prežil, aby nás mohol varovať. Táto kniha nie je o bolesti, beznádeji a smútku. Je o viere, túžbe, láske, oddanosti a obrovskej chuti žiť, milovať a tešiť sa z maličkostí.
Prečítajte si túto knihu. A keď ju zatvoríte, pochopíte to teplo, ktoré z nej sála. A bude vám trochu smutno na duši, ale žiarivo v srdci.

Najmladší dospelý
Tomáš Radil · Vydavateľstvo: Finecom, 2016

Autor rozpráva svoj vlastný príbeh chlapca, príbeh Tomiho, ktorý vyrastá v židovskej rodine v meste Parkan (dnešné Štúrovo) v období druhej svetovej vojny. Jeho detstvo, ktoré prežíva v atmosfére rastúceho útlaku židovského obyvateľstva, je poznačené...

Naša cena: 20,89 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Medová smrť
Utorok, 09.08. 2016

Musím sa priznať, že celkom nevyhľadávam rodinné ságy, ale táto kniha ma milo prekvapila. Náhodne objavené tajomstvá postupne rozpletajú klbko rodinných vzťahov. Bolesti, traumy z minulosti, nedôvera a klamstvá.
Román vás postupne vtiahne do deja, ticho vás namotáva, veľa toho neprezradí. Oceňujem, že autorka síce zaradila román do obdobia druhej svetovej vojny, ale kniha sa "nehrá" na literatúru faktu a je skôr zameraná na osudy ľudí, túžbu žiť a prežiť. Žiť aj v šialenom čase, kedy ľudský život nemá cenu a je len "číslo". Prežiť za každú cenu. Aj za cenu najvyšších obetí a strát.
Kniha má dobrý štýl, ľahko sa číta, zbytočne vás nezaťaží obrovským množstvom postáv a nič nehovoriacimi opismi a dialógmi. Ticho sa posúva, postupne odkrýva tajomstvá až nakoniec vyústi do prekvapujúceho záveru, ktorý ste možno ani nečakali. Určite knihu odporúčam.

Medová smrť
Hanni Münzer · Vydavateľstvo: Motýľ, 2016

Keď sa mladá Američanka Felicity vyberie hľadať do Ríma svoju matku, odhalí mučivé dávne tajomstvo svojej vlastnej rodiny a najtemnejšiu minulosť celého ľudstva. Postupne sa dozvedá viac o dramatickom osude svojej prababky, slávnej opernej speváčky Elisab

Naša cena: 6,56 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe List
Pondelok, 27.06. 2016

Tento román patrí podľa môjho názoru medzi tie, ktoré jednoducho "musíte dočítať". Každá stránka vás postupne vťahuje do deja a nakoniec sa pristihnete pri tom, že ste už v polovici knihy. Ľahko sa posúvate do ďalšej kapitoly, postupne sa namotávate a nechcete prestať.
Dobrý dej, ľahký štýl písania. Autorka sa vyhla zbytočným, ťažkým dialógom. Dej opisuje rovnomerne, plynulo prechádza z minulosti do prítomnosti a späť. Nepôsobí to rušivo, čitateľa nezaťažuje obrovským množstvom postáv z ktorých sa po pár stránkach nedokážete vymotať.
Neviem, či mi tento román zlomil srdce /to asi nie/, ale podľa mňa patrí k tým, ktoré sa oplatí prečítať. Lehátko, horúce počasie, vychladený melón a tento román... Vyskúšajte a určite neoľutujete.

List
Kathryn Hughes · Vydavateľstvo: Fortuna Libri, 2015

Tina Craigová pracuje od svitu do mrku ako dobrovoľníčka v charitatívnej predajni, len aby sa vyhla nešťastnému spolužitiu s manželom. Jedného dňa nájde vo vrecku starého saka list v zapečatenej obálke. Rozhodnutie otvoriť ju a prečítať si jej obsah...

Naša cena: 12,26 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe 451 stupňov Fahrenheita
Streda, 16.03. 2016

Už sa vám stalo, že ste po prečítaní knihy jednoducho stratili reč? Lebo ak nie, mne práve áno! O tejto knihe som už dávno vedela, že je právom zaraďovaná medzi "kultové knihy" svojej doby. Ale jej "Veľkosť" človek ocení až vtedy, keď si ju prečíta. Geniálne, úžasné, nadčasové dielo, jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala.
Ak si myslíte, že táto kniha je o knihách, tak sa mýlite! Knihy sú tu len predmet, niečo, čo treba zničiť, spáliť, potupiť, zatratiť. Táto kniha je o "Človeku". O našich túžbach a predstavách. O našich slabostiach, o tom, ako sa nechávame manipulovať, ako konáme podľa toho, čo nám kto povie. Ako nám diktujú, čo je správne, čo máme robiť, ako sa máme správať, čo máme jesť a čo si máme obliekať. Čo je spoločensky prijateľné, čo sa nepatrí a nemôže. Ako si zakrývame oči nad bolesťami a trápeniami sveta, nevidíme, nepočujeme. Jednoducho nechceme, lebo takto je to jednoduchšie. Lebo takto to je a takto to bude. Lebo takto to niekto povedal. Ak niekto vybočí z radu, tak ho verejne upálime. Bolo to tak, je to tak a bude to tak!
Táto kniha je o nás. Je tak mrazivo nadčasová, že keď si ju prečítate nadobúdate pocit, že ju autor dopísal len včera.
Žiaľ, veľmi ma mrzí a bolí to, že aj dnes v dobe zdravého, ľudského rozumu sa nič nezmenilo. Že aj dnes sa vedú "križiacke vojny" proti knihám. Aj dnes by sme najradšej niektoré knihy upálili. V mene môjho vlastného "Názoru", lebo len ten je správny. V mene všeobecne uznávanej spoločenskej "Pravdy", lebo len tá jedna je tá pravá. V mene "Záujmu" mocných, lebo len to je to, čo sa počíta.
Z každého, maličkého ohníka v srdci knihy sa môže zapáliť poriadna vatra v tom našom, ľudskom. A o to vlastne ide. Tak tie ohníky nehasme!

451 stupňov Fahrenheita
Ray Bradbury · Vydavateľstvo: Citadella, 2015

Guy Montag je požiarnik. Jeho prácou je ničiť najzakázanejší tovar v spoločnosti, tlačené knihy, spolu s domami, kde sú ukryté. Montag nikdy nepochybuje o správnosti pálenia a troskách, ktoré po sebe zanecháva. Každý deň sa vracia do svojho sivého domu...

Naša cena: 11,40 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Odsúdení prežiť
Pondelok, 27.07. 2015

Svoju recenziu začnem trochu netradične, citátom z jednej básne.
"Drž človek zdravý rozum v hrsti vo dverách tisícročia. Tisíc rokov starú, horiacu pravdu odovzdáme tým, ktorí sa už dávno pri nás rodia?"
Tri ženy, tri deti, tri osudy. Memento, otázka, výkričník. Po prečítaní knihy si položíme otázku, či je to vôbec možné? Ako mohla táto naša Európa, kde bratia Lumiérovci verejne predstavili svoje filmy a Alexander Fleming vynašiel penicilín toto všetko dopustiť? Ako je možné, že denne umierali stovky detí, žien a mužov len preto, lebo sa "previnili". Previnili sa svojou vierou a svojím presvedčením. Tým, že sa narodili s inou farbou pleti, alebo rozprávali inou rečou.
V úcte a piete k tisíckam zavraždených a potupených ľudí nebudem písať, že je kniha skvelá, alebo vynikajúca. Kniha podáva obraz danej doby, neskresľuje, neobviňuje. Prosí. A dvíha varovný prst, aby sa už nič podobné nezopakovalo. Nech bez obáv prežívame prvé lásky a sklamania, vychovávame naše deti a vnúčatá. Tešíme sa z každodenných radostí, nech nás trápia každodenné starosti. Bez bolesti, bez strachu zo zajtrajšieho dňa. Bez obavy, že tých, ktorých milujeme a na ktorých nám záleží už nikdy neuvidíme. Prečítajme si knihu a zamyslime sa!

Odsúdení prežiť
Wendy Holden · Vydavateľstvo: Citadella, 2015

Tri mladé židovské matky. Tri bábätká. Tri neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré osud spojil do jedného - do svedectva o tom, ako láska napokon zvíťazí aj nad tými najväčšími zverstvami...

Naša cena: 13,26 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Muž jménem Ove
Utorok, 30.06. 2015

Knihy, ktoré som prečítala, tak nejako podvedome rozdeľujem do svojich imaginárnych kategórií. SKVELÉ, DOBRÉ a NIE PRE MŇA. /Nikdy by som si nedovolila povedať, že kniha je zlá. Jednoducho mi nesadla a každá má svoje srdiečko a dušu a určite si nájde svojho čitateľa/. Pri tejto knihe ale zvažujem, že si vytvorím ešte ďalšu kategóriu - BRAVÚRNE.
Úžasný, ľudský príbeh. O ČLOVEKU, o láske, o bolesti a túžbe. O obyčajnom živote, bez pátosu a zveličovania. O dobre, ktoré je v každom z nás a o zle, ktoré z nás občas tak trošičku pokukáva ako maličký čertík. O mužovi a jeho kocúrovi a o túžbe milovať a byť milovaný.
Ľutujem, že táto kniha nevyšla v zimných mesiacoch, lebo z nej sála toľko ľudského tepla, že by ste bez problémov vykúrili celý byt a ušerili na kúrení. Odporúčam! Pre teplo na srdci a pokoj v duši.

Muž jménem Ove
Fredrik Backman · Vydavateľstvo: Host, 2014

Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku...

Naša cena: 14,42 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Muž menom Ove
Pondelok, 29.06. 2015

Knihy, ktoré som prečítala, tak nejako podvedome rozdeľujem do svojich imaginárnych kategórií. SKVELÉ, DOBRÉ a NIE PRE MŇA. /Nikdy by som si nedovolila povedať, že kniha je zlá. Jednoducho mi nesadla a každá má svoje srdiečko a dušu a určite si nájde svojho čitateľa/. Pri tejto knihe ale zvažujem, že si vytvorím ešte ďalšu kategóriu - BRAVÚRNE.
Úžasný, ľudský príbeh. O ČLOVEKU, o láske, o bolesti a túžbe. O obyčajnom živote, bez pátosu a zveličovania. O dobre, ktoré je v každom z nás a o zle, ktoré z nás občas tak trošičku pokukáva ako maličký čertík. O mužovi a jeho kocúrovi a o túžbe milovať a byť milovaný.
Ľutujem, že táto kniha nevyšla v zimných mesiacoch, lebo z nej sála toľko ľudského tepla, že by ste bez problémov vykúrili celý byt a ušerili na kúrení. Odporúčam! Pre teplo na srdci a pokoj v duši.

Muž menom Ove
Fredrik Backman · Vydavateľstvo: Ikar, 2015

Ove dovŕšil päťdesiatdeväť rokov. Je to muž pevných zásad, neochvejných princípov a nemenných pravidiel – a večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca...

Naša cena: 13,21 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Stratené
Štvrtok, 22.01. 2015

Už nejaký čas sledujem reakcie našich čitateliek na túto knihu a priznávam, zaujalo ma to. Knihu som prečítala za jeden večer a vôbec som sa pri tom nenudila. Je napísana dobrým, "čitateľným", štýlom. Nemyslím si, že by autorka knihy hovorila o tom, že moslimskí muži sú zlí, alebo dobrí, že im máme veriť, alebo nemáme... Nevkladá do knihy vlastné názory, ani nepolemizuje. Jednoducho len predkladá príbehy. Jednoduché príbehy zložitých osudov.
Všetky príbehy majú vlastného menovateľa - a tým je LÁSKA. Zraňujúca, vášnivá, hlučná, ubližujúca. Láska vo všetkých podobách. Ale ruku na srdce, kto z nás pre lásku neurobil vo svojom živote pár hlúpostí? Áno, osudy týchto žien sú zlé, ale ide tu skôr o výber "zlého" muža. A je jedno, či je moslim, kresťan, žid... Jednoducho je to "zlý" muž. V túžbe po láske, v strachu pred samotou, v nádeji na lepší život tieto ženy urobili zlé rozhodnutia. Láska je slepá. Pre lásku padla Trója, prišli o život Rómeo a Júlia, pre lásku sa vraždí, klame, podvádza. Veď aj v našom okolí môžeme denne vidieť rovnaké príbehy. Ponižované, týrané ženy, ktorým práve ubližujú naši slovenskí "mačovia".
Skôr si myslím, že táto kniha má byť memento. Nepozerať na svet cez ružové okuliare, ale občas si ich aj zložiť. Lebo keď potom dostaneme ten povestný "kopanec", už môže byť neskoro.
Prečítajte si knihu - zamyslite sa, možno pochopíte.

Stratené
Eva Urbaníková · Vydavateľstvo: Evitapress, 2014

Evita sa stretla so ženami z celej Európy a vznikla kniha skutočných príbehov. O láske, akú predtým nezažili, o nádeji, o sťahovaní, o konvertovaní na islam, o sklamaniach, o novej rodine, o zmiznutých deťoch, o podplatených súdoch, o dňoch samoty...

Naša cena: 8,54 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Zuzka Klamárka
Piatok, 09.01. 2015

Už dávnejšie som sa tešila na to, že si knihu prečítam. Žiaľ, čas som si našla až v týchto dňoch /priznávam bez mučenia/ a nebanujem!
Malá kniha, ktorá určite neupúta "bombastickou a sexy obálkou", ale ak si ju prečítate, určite budete spokojní. Je písaná ľahkým, zrozumiteľným a čistým štýlom a autorka vie o čom píše. Nečerpá námety len z počutia a z rozprávania "starých materí", ale pravdepodobne aj z vlastných skúseností.
Kniha je určená nám " trochu skôr narodeným", ktorí si ešte pamätáme časy "dávno minulé". Po prečítaní knihy si tak trochu uvedomíte, že ono sa toho až tak veľa nezmenilo. Že "kubánske pomaranče" sú stále v obchodoch /nedávno som kúpila také, kde šupa odolávala a odolávala a dala si povedať až po použití nožíka/, že jogurty, ktoré považujeme "za zdravé" už nie sú "také husté, že sa nedajú rozmiešať", ale majú dobu trvanlivosti tri mesiace a živé baktérie v nich už asi len živoria, že hoci si dnes kúpime v supermarkete rifle bez problémov, tie kúpené v TUZEXE boli absolúne dokonalé a tešili sme sa z nich ešte dlhý čas, že pokiaľ ste mali peniaze tak ste cestovali vtedy aj teraz a že vôňa toho našeho detstva má stále to svoje nezabudnuteľné čaro /vôňa leštidla na nábytok Diava mi stále pripomína detské Vianoce/. Plné obchody a konzumná spoločnosť nám stále diktujú, čo je správne, čo máme jesť, koľko máme vážiť, čo si obliecť, ako zvoliť "ten správny účes... Ako keby sme zabudli tešiť z drobných maličkostí, všetko berieme tak, že je to samozrejmé.
Prečítajte si knihu a zaspomínajte. Za úsmev na tvári a na duši, ktorý vám vyčaruje to predsa stojí!

Zuzka Klamárka
Sisa Siseková · Vydavateľstvo: EZEN, 2014

Nový titul Zuzka Klamárka zaujme nežnou obálkou, no obsah vás prekvapí svojou hĺbkou a ľudskosťou. So Zuzkou Klamárkou sa vrátite do 70. rokov minulého storočia a uvidíte vtedajší svet normalizačného Československa očami osemročného dievčatka

Naša cena: 6,56 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Dva plus dva
Streda, 23.07. 2014

Moja prvá reakcia na knihu? ÁNO! Autorke tlieskam za bravúrne zvládnutý príbeh. Som dosť náročná na "ženské romány", ale táto kniha ma naozaj dostala. Pri čítaní si možno pomyslíte, že je to predsa len vymyslený príbeh, že také niečo sa nestáva. Omyl!
Román je naozaj vystrihnutý zo života, kto neprežil, neuverí! Má všetko, čo poriadna kniha má mať. Na začiatku Vás chytí len tak jemne a pomyslíte si, že ono to predsa len hlavná hrdinka prežije. V strede už pochybujete a v závere by ste.... To už nechám na Vaše posúdenie, milé čitateľky.
Láska ma strašne veľa podôb. Láska k partnerovi je iná, ako láska k rodičom. Láska k rodičom iná, ako k dieťaťu. Láska môže byť krásna, vzrušujúca, povznášajúca... Ale aj sebecká, zraňujúca. Láska, ktorá bolí a ubližuje. Je jasné, že všetci rodičia milujeme svoje deti. Milujeme ich tak, že by sme ich vymenili za vlastný život bez mihnutia oka. Ale... Takouto láskou často zraňujeme nielen ľudí vedľa seba, ale aj toho, komu je venovaná. Smutné, ale pravdivé.

Dva plus dva
Timea Keresztényiová · Vydavateľstvo: Evitapress, 2014

Čo všetko dokáže žena podstúpiť pre lásku, vie len ona. Pre chlapa, ktorého miluje. Dokáže posunúť vlastné hranice a potlačiť svoje potreby. A prestane sa zamýšľať nad tým, čo je ešte bežné a čo je už divné...

Naša cena: 9,96 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Piata vlna
Štvrtok, 29.05. 2014

Priznávam, že som po knihe siahla trošičku s obavou, či ma dokáže zaujať. Trochu som sa bála, či sa dokážem v knihe stotožniť s hlavnou postavou, ktorú predstavuje mladučká, asi 17-ročná dievčinka. A nebol to vôbec problém! Apokalyptický román o tom, čo sa stane "PO TOM" ma celkom zaujal. Je písaný ľahkým štýlom, dokáže zaujať a udržať čitateľa v "pohotovosti" po celý čas. Zaujímavé zápletky bez zbytočných "drsňákov", žiadne nechutnosti a voľne pohodené vnútornosti, žiadni zombíkovia hodujúci na ľudských telách. Knihu si môžete bez problémov prečítať aj na "dobrú noc" bez obavy, že Vás v noci budú strašiť nočné mory. Nehovoriac o tom, že kniha dokáže zaujať všetkých čitateľov a nie je určená len pre jednu vekovú skupinu, alebo pohlavie.
Keď knihu dočítate a obzriete sa okolo seba, možno si len tak položíte otázku, či sa dnešný svet pomaly nestotožnil už s PIATOU VLNOU a či táto už nezačala rásť v našich srdciach a dušiach. Držme si place, aby "človečina" v nás nevymrela!

Piata vlna
Rick Yancey · Vydavateľstvo: Tatran, 2014

Po prvej vlne ostala len tma. Po Druhej unikli len šťastlivci. A po Tretej sa zachránili iba nešťastníci. Po Štvrtej vlne platí jediné pravidlo: nikomu never...

Naša cena: 15,79 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Posledný list od milenca
Pondelok, 05.05. 2014

Na túto knihu som sa pripravovala už dlhší čas, zaujali ma recenzie našich čitateliek a tak som sa "nechala zlákať"! A nebanujem! Niečo tak krásne, romantické a erotické som už dávno nečítala. Celá kniha je presýtená jemným erotickým nábojom /ale takým čistým a dôverným, že ju môže čítať aj ...násť ročné dievča bez toho, aby dostalo "školenie" na sexuálnu tému/.
Ak by ste očakávali román v štýle Fifty Shades of Grey, budete veľmi sklamaní! Láska v čistých podobách, dôvera, túžba a nenaplnené šťastie Vás budú sprevádzať celým románom. Každú stránku som čítala v presvedčení, že niečo sa musí stať, že to jednoducho musí skončiť inak, že... Nebudem prezrádzať, ako to skončí, je to na Vás, milé čitateľky. Prečítajte, uvidíte!

Posledný list od milenca
Jojo Moyes · Vydavateľstvo: Ikar, 2013

Novinárka Ellie hľadá v novinovom archíve zaujímavý príbeh, no ani celkom neverí, že by skutočne mohla nájsť niečo zaujímavé. Nájde však list z roku 1960, ktorý napísal neznámy muž a žiada v ňom svoju partnerku, aby opustila manžela...

Naša cena: 13,90 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Milovala som manipulátora
Piatok, 31.01. 2014

Do rúk sa mi dostala útla knižka, upútal ma jej názov a rozhodla som sa, že ju prečítam. Aj keď takéto "tažké" témy nemusím, mám rada skôr iné žánre, moja zvedavosť sa znovu prejavila.
Po prečítaní knihy som ostala trochu na rozpakoch. Téma, ktorá sa dotýka každého z nás. Vlci ukrytí v ovčej koži, žijú medzi nami. Denne ich stretávame, rozprávame sa s nimi a predsa ich nepoznáme.
Psychické násilie je veľmi vážna vec. Na obeti týranie často nebýva viditeľné voľným okom, ale obeť trpí, umára sa a často situáciu nezvládne a ukončí.
Nedovolím si hodnotiť, čo by som JA robila v danej situácii. Či by som JA vedela adekvátne reagovať, či by som... Ťažko povedať, lebo som to nikdy nezažila a môj obdiv a úcta patrí všetkým týraným ženám /ale aj mužom/, ktorí si s danou situáciou poradili a vedeli sa znovu postaviť na vlastné nohy. Našli dosť odvahy a sily čeliť problému a situáciu riešiť.
Po prečítaní knihy mám určité pochybnosti a dávam za pravdu aj našim čitateľkám, či problém bol len strane manipulátora / "nezdravá" výchova dieťaťa a jeho "dudu", ktoré hlavná hrdinka považuje za úplne priodzené sa mi zdá prinajmenšom zvláštne... /. Ale to samozrejme ponechávam na posúdení a názore čitateľov.
Odporúčam, prečítajte si knihu a uvidíte. Urobte si vlastný názor a možno Vám kniha "otvorí oči". Možno podobný manipulátor žije s Vami a ani o tom neviete. Ak kniha pomôže čo i len jednej ľudskej duši, potom to naozaj stojí za to!

Milovala som manipulátora
Caroline Bréhatová · Vydavateľstvo: Ikar, 2011

Všetko sa začalo ako pekný príbeh lásky. Netrvalo však dlho a Julian začal svoju partnerku ponižovať. Caroline nechápala, prečo ňou ustavične manipuluje. Pretože ho milovala, cítila sa vinná, keď bol s ňou nespokojný, a napokon ostala celkom zmätená...

Naša cena: 9,41 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Krvavá vášeň
Pondelok, 20.05. 2013

Už dlhší čas si určite kladieme otázku: "ktorým smerom sa uberá naša detektívna literatúra?" Po prečítaní tejto knihy si aj odpovedám: "tým najlepším!"
Táto kniha je určite to dobré, čo som v poslednom čase čítala. Nevsadila na bombastický dej ani na potoky krvi, ale čitateľa pomaly vťahuje do deja, privádza nepatrné zimomriavky a neprezradí dej hneď na začiatku, ponecháva na pochybách. Chvíľu odhalí, aby vzápätí ukryla to o čom si myslíte, že už je jasné. Odporúčam!

Krvavá vášeň
Peter Debnár · Vydavateľstvo: Evitapress, 2012

O slovenskej dedine Líščie Diery, ktorej obydlia sú roztrúsené po okolí, ste pravdepodobne ešte nepočuli. Málokto o nej vie, jej obyvatelia žijú úplne všedným vidieckym životom. Až do dňa, keď v nej objavia na smrť dobodanú mladú ženu a vzápätí jej obesen

Naša cena: 7,59 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Osamelosť prvočísiel
Streda, 03.04. 2013

Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala! Autor brilante opísal charaktery hlavných postáv, démonov minulosti, ktorých si ťahajú až do dospelosti. Tragédia z minulosti poznačila hlavných protagonistov tak, že zničené detské duše už nikdy nedokázali zmeniť, Ak si ale chcete pri knihe, oddýchnuť, ak má byť zdrojom pobavenia, ak ste unavení a po ťažkom dni chcete len zrelaxovať, ak od knihy automaticky očakávate "happy end" - neodporúčam pre deti a citlivé povahy. Táto kniha dlho v človeku zanecháva pocit, že nič nie je také, ako sa zdá. Že sme len "hračkou v rukách osudu" a núti človeka zamyslieť sa. Ak si ju prečítate, určite nebudete banovať.

Osamelosť prvočísiel
Paolo Giordano · Vydavateľstvo: Slovart, 2012

Prvotina mladého autora Paola Giordana sa okamžite stala bestsellerom na talianskom knižnom trhu a získala mnohé ocenenia, z ktorých je najvýznamnejším talianska literárna cena Premio Strega. V centre príbehu plného napätia stoja nezvyčajné príbehy...

Naša cena: 12,95 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Za facku
Utorok, 12.03. 2013

Ľahké čítanie do autobusu, alebo na dovolenku. Ďalšia z rady "Evitoviek", ktorá ma síce mimoriadne nenadchla, ale nemôžem povedať, že by bola zlá. Číta sa ľahko, veľkú zápletku a ani dej na úrovni Jany Eyrovej tu očakávať nemôžete (ale to sa ani nepredpokladá). Autorka ale v knihe chcela poukázať na sondu do ľudskej duše, kam až sa dá zájsť a ako rýchlo vieme predať našu dušu diablovi. Aká je cena našeho "JA"? A čo všetko dokážeme urobiť pre to, aby sme sa vzdali seba, svojho presvedčenia a človeka, ktorý nás naozaj miluje a pre ktorého sa naozaj oplatí žiť. A nerobíme to tak stále? Ruku na srdce!

Za facku
Eva Urbaníková · Vydavateľstvo: Evitapress, 2013

Niekedy sa stretnú protiklady. Priťahujú sa. Veľmi. Ale keď nastúpi reálny život, všetko je ťažšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Kniha o tom, že vzťah nemusí končiť len vtedy, keď je jeden zlý a druhý dobrý. Alebo naopak...

Naša cena: 7,99 €
Iveta Janíková (Produktová manažérka) pridala recenziu ku knihe Predajná láska
Streda, 06.03. 2013

Celkom zaujímavá kniha, aj keď miestami trochu nezáživná. Dobre sa číta, je zaujímavá a čitateľa udržiava v napätí, ako to naozaj dopadne. Aj keď kdesi v kútiku duše hlavnému protagonistovi prajete, aby dopadol riadne na zadok, cítite, že máme právo na lásku v rôznych jej podobách. Niekomu vyhovuje láska tichá, poddajná, druhý to má rád zase "ostré a pikantné". A o tom je život!.

Predajná láska
Ružena Scherhauferová · Vydavateľstvo: Ikar, 2012

Úspešný podnikateľ, výrobca nábytku, by mohol byť šťastný a spokojný so svojím životom, keby ho nepostihli typické problémy starnúceho chlapa...

Naša cena: 6,56 €
Ako vtáky hľadajú zrno a niekedy ho neochutnajú a nesú v zobáku, aby nakŕmili mláďatá, tak drancujú pedanti knihy - mnohého sa dotknú iba okrajom perí a podajú to ďalej. (Montaigne)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 479 321,44 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička