popis
Ivana Kasáková

Ivana Kasáková

Kníhkupkyňa

Moje srdcovky

Meno vetra + Strach múdreho muža (kolekcia)
Chamtivosť
Divergencia I. (kolekcia troch titulov)
Ivana Kasáková (Kníhkupkyňa) pridala recenziu ku knihe Ledový drak
Nedeľa, 28.06. 2015

Ledový drak je krátka obrázková rozprávka o dievčatku Adare. Narodila sa počas krutej zimy, ktorá jej poznačila dušu. Jej dotyk nehreje a jediným priateľom je ľadový drak, nositeľ zimy a chladu. Je to príbeh priateľstva, odvahy, lásky, sebaobetovania, pochopenia seba samej. Príbeh je melancholický, jednoduchý so šťastným koncom aj keď nie pre všetkých. Mne sa kniha páčila.
Nie je veľmi vhodná pre deti (nemusí ich zaujať), skôr pre fanúšikov Martina ako doplnenie do zbierky :)

Ledový drak
George R.R. Martin · Vydavateľstvo: Argo, 2015

Ledový drak, stvoření z legend, které provází strach a které nikdo nedokázal zkrotit. Až se zrodilo dítě, jež se ledového draka nebálo. Byla dívka jménem Adara a přišla na svět v nejtužší zimě, jakou nepamatovali ani starci. Adara, zimní dítě, žijící stra

Naša cena: 9,31 €
Ivana Kasáková (Kníhkupkyňa) pridala recenziu ku knihe Žiadostivosť
Štvrtok, 04.06. 2015

Aj tento príbeh je plný napätia, akcie, romantiky, humoru a nečakaných zvratov, jednoducho všetkého, čo skvelý príbeh má mať. Určite odporúčam aj ďalšie časti tejto anjelskej serií.. A taktiež odporúčam aj jej ďalšiu sériu Bratrstvo černé dýky, ktorá zatiaľ vyšla iba v češtine, ale musím priznať, že je o trošičku lepšia :)

Žiadostivosť
J.R. Ward · Vydavateľstvo: Ikar, 2014

Sedem smrteľných hriechov. Sedem duší, ktoré treba oslobodiť. Nastáva ďalší desivý zápas medzi démonom a Jimom Heronom, padlým anjelom so zatrpknutým srdcom. Neľútostný boj, v ktorom možno stratiť všetko...

Naša cena: 14,90 €
Ivana Kasáková (Kníhkupkyňa) pridala recenziu ku knihe Chodiaca katastrofa
Štvrtok, 04.06. 2015

Chodiaca katastrofa rozpráva ten istý príbeh ako aj predošlá časť Krásna katastrofa. Len je prerozprávaný očami Travisa. Kniha je písaná mládežníckym štýlom, okorenená humorom a ťažkou romantikou, po ktorej tuží nejedna žena. Kniha sa číta veľmi ľahko a rýchlo. Odporúčam :)
Epilóg knihy je úžasný, umožní nám nazrieť do ďalekej budúcnosti, čo sa mi na príbehoch veľmi páči :-)

Chodiaca katastrofa
Jamie McGuire · Vydavateľstvo: Fortuna Libri, 2014

Môžete niekoho milovať až príliš? TRAVIS MADDOX sa od svojej matky pred jej smrťou naučil dve veci: Veľmi milovať. Bojovať ešte viac. V Krásnej katastrofe je Travisov život plný náhodných žien, hazardných hier a násilia...

Naša cena: 11,88 €
Ivana Kasáková (Kníhkupkyňa) pridala recenziu ku knihe Krvavý písek
Štvrtok, 04.06. 2015

V druhom pokračovaní už hlavnú hrdinku nečakajú láskyplné mužské objatia, ale pravé nefalšované peklo. Na rozdiel od prvej časti kt. bola plná romantiky, sexu a humoru, tu sa dočkáme samého násilia, krutosti ale aj akcie a štipky romantiky. Druhá časť mala nádych mrazivého trileru, bola úplne iná ako prvá, ale môžem povedať že celkom zaujímavá a dúfam, že česká autorka napíše ďalšie pokračovanie. Odporúčam fantasy fanúšikom a hlavne vlkolakov.

Krvavý písek
M.T. Majar · Vydavateľstvo: FANTOM Print, 2013

Když hledáte ztracenou duši, neztratíte i tu svoji? Síla jejího vlka a indiánská magie. Spolu i proti sobě. Tentokrát musí kousnout hodně hluboko. Až na krev. Vytržená z domova, který konečně našla. Z náruče muže, kterého milovala, kterému měla stát..

Naša cena: 5,59 €
Ivana Kasáková (Kníhkupkyňa) pridala recenziu ku knihe Zrodení pre smrť
Štvrtok, 04.06. 2015

Ľudia vymysleli liek na AIDS, infarkt, rakovinu a na nesmrteľnosť. Zem je preľudnená a skoro nikto nemôže mať dieťa až na pár výnimiek. Ak sa vzdá jeden z rodičov nesmrteľnosti, môžete mať jedno dieťa. Život za život. Spoločnosť sa delí na tých ktorí majú právo žiť a na nadbytočných. Teenegeri skoro vôbec nie sú. Ak máte dieťa bez povolenia, porušili ste zákon a pôjdete do väzenia. V niektorých krajinách tieto deti zabíjajú. V „rozvinutom” Anglicku sa stávajú z nich sluhovia. Čo by ste robili, keby ste sa narodili ako nadbytoční, nelegálni, na príťaž? Taký je život Anny. Vyrastá v internáte, kde sú deti psychicky aj fyzicky týrané a tak sa snaží byť aspoň učenlivá, nápomocná a stať sa prínosom spoločnosti ako slúžka. Jedného dňa však príde do internátu Peter, ktorý je zvedavý, bezočivý a určite nie nadbytočný. Zmení jej život? Zachráni ju?
odporúčam dystopický príbeh odohrávajúci sa v roku 2140. Vhodný pre teenegerov a mladšieho čitateľa. Určite však zaujme aj starších fanúšikov dystópie. Po prečítaní si kladiete otázku: Čo čaká nás v budúcnosti? Chceli by ste žiť v takomto svete?

Zrodení pre smrť
Gemma Malley · Vydavateľstvo: Fragment, 2013

Život na Zemi sa od základov zmenil. Ľudská civilizácia už nie je ohrozená smrteľnými chorobami, na ktoré veda objavila lieky. Nesmrteľnosť však prináša i možné riziká - najväčším z nich je preľudnenie.

Naša cena: 5,99 €
Ivana Kasáková (Kníhkupkyňa) pridala recenziu ku knihe Jsem rozohněná
Nedeľa, 31.05. 2015

Po prečítaní záverečného dielu serie Rozstrieštená som bola rada, že som tuto sériu dočítala. Posledná, tretia časť bola iná ako predchádzajúce, bola akčná, napínavá, vtipná, romantická a hlavne mi hlavná hrdinka Juliette prestala liezť na nervy :) Zmenila sa, z ufňukanej introvertnej dievčiny sa stala silná, sebavedomá a statočná mladá žena. Chce zmeniť a hlavne zachrániť svet. Či sa jej to úplne podarí sa v knihe nedozvieme, ale určite k tomu smeruje :) Kniha je dystopického žánru, trošku na štýl Hry o život, či Divergencia. Je vhodná od 12 rokov pre fanúšikov tohto žánru.

Jsem rozohněná
Tahereh Mafi · Vydavateľstvo: CooBoo, 2014

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí...

Naša cena: 11,96 €
Svet je nádherná kniha, ale nemá cenu pre toho, kto nevie čítať. (Carlo Goldoni)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 520 873,49 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička