popis
Františka Gibalová

Františka Gibalová

kníhkupec

Moje srdcovky

O myšiach a ľuďoch
Emma
Krstný otec
Hlava XXII
Klub bitkárov
Františka Gibalová (kníhkupec) pridala recenziu ku knihe Babička pozdravuje a omlouvá se
Pondelok, 29.02. 2016

Príbeh vykresľuje životné príbehy obyvateľov jedného paneláku skrz rámcový príbeh v podobe vymyslenej rozprávky. Na prvý pohľad sa zdá, že osudy týchto ľudí nijako nesúvisia a spája ich len spoločná adresa. Opak je však pravdou, postupne sa vynárajú nové slutočnosti a vysvitne, že rozprávka nie je len výmyslom excentrickej babičky pre zábavu osemročnej vnučky Elsy.
Úlohou odvážneho šikovného dievčatka je dokončiť, čo babička nestihla a napraviť napáchané škody, čo nie je vždy ľahké, berúc do úvahy babičkinu prostorekosť či dokonca drzosť. Je to však ich posledné a zároveň najväčšie dobrodružstvo, ktoré sa nezaobíde bez adrenalínových momentov a miestami i dojemných zvratov a tak sa naň Elsa chtiac či nechtiac podujme.
Nenechajte sa odradiť českým prekladom, ktorý akoby ešte znásoboval vtipnosť a zaujímavosť príbehu, ani hrúbkou knihy. Príbeh krásnou formou zobrazuje nie vždy ružovú dospelácku realitu z jemnej detskej perspektívy chápavej Elsy, ktorá vás zaručene chytí za srdce v akomkoľvek jazyku :)

Babička pozdravuje a omlouvá se
Fredrik Backman · Vydavateľstvo: Host, 2015

Else je sedm, vlastně skoro osm. Její babičce je sedmdesát sedm, vlastně skoro sedmdesát osm. O Else dospělí říkají, že je na svůj věk vyspělá, ale ve skutečnosti jim připadá otravná. O babičce tvrdí, že je ohromně čilá, i když tím myslí...

Naša cena: 14,27 €
Ak sme po prečítaní knihy len takí, akí sme boli predtým, buď sme zlí čitatelia, alebo kniha nebola umeleckým dielom. (Zora Jesenská)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 520 683,96 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička