popis
Michal Brat

Michal Brat

marketingový manažér

Moje srdcovky

Neuromancer
Zaklínač I. - Poslední přání
Silmarillion
A Game of Thrones
Thinking, Fast and Slow

"Difficile est satiram non scribere." Juvenalis

Michal Brat (marketingový manažér) pridal recenziu ku knihe Príbehy vášho života
Pondelok, 27.03. 2017

Nuž, tešil som sa na novú (a mne zatiaľ neznámu) veľkú postavu svetovej SF literatúry a bol som dosť sklamaný. Na začiatku väčšiny poviedok je originálny a krásny nápad, ale spracovaním akoby dával autor najavo, že sa len hrá a nemá zásadné ambície. Možno som spiatočnícky, keď očakávam buď silný dej, alebo aspoň pointu, no tieto poviedky mi skrátka nestačili. Ako-tak som si to vedel ospravedlniť len pri sfilmovanom príbehu, kde je najsilnejší prienik medzi formou a obsahom a nelineárnosť vlastne pointou :-)
Oceňujem, že vydavateľ našiel priestor na niekoľkostranový (nadšený) doslov, je to pre čitateľa príjemný bonus, hoci s ním nemusím súhlasiť. Na druhej strane, knižke očividne chýbala ďalšia korektúra, keď sa do tlače dostala verzia s úplne základnými chybami ako pravidelne vypadnuté medzery aj medzi 3 slovami alebo kurzíva, ktorá sa náhodou rozšírila z jedného slova na niekoľko riadkov. Ako čitateľa ma neteší, keď sa šetrí na takýchto miestach, či už chýbali peniaze, alebo čas.

Príbehy vášho života
Ted Chiang · Vydavateľstvo: Premedia, 2017

Príbehy, v ktorých je obsiahnutý celý vesmír: pravda o Babylonskej veži, úspešný prvý kontakt s mimozemským životom, zúfalstvo zo straty nenahraditeľného človeka, dobrodružstvo z ciest naprieč časom a ohromujúci výlet za hranice vedecky možného...

Naša cena: 12,87 €
Michal Brat (marketingový manažér) pridal recenziu ku knihe Technik Velkého Kyjeva
Pondelok, 19.01. 2015

Od spoluautora 1,5 knihy zo slávnej (a skvelej) ruskej série o Nočnej hliadke som očakával veľa. Kniha má nádejný úvod, nezvyčajné prostredie urbánnej fantasy hraničiacej so žánrom New Weird, postavy s potenciálom... A potom sa to celé začne kaziť. Dej je schematický, postavy stále plochejšie, logika aj motivácia dostávajú nafrak, topíme sa v klišé - akoby si autor načrtol zaujímavé nápady na úvod, ale potom totálne nevedel, čo s nimi ďalej. Záver knihy je úplný antiklimax.
Z mojej strany teda radšej odporúčanie na pôvodnú sériu Nočná hliadka, prípadne na majstra žánrov na pomedzí sci-fi/fantasy/steam/kyberpunk Chinu Miévilla.

Technik Velkého Kyjeva
Vladimir Vasiljev · Vydavateľstvo: Argo, Triton, 2014

Svět, do něhož nás autor přivádí, se podobá světům meče a magie – jen s tím rozdílem, že meče nahrazují pušky a pistole, hrdinové nejezdí na koních, nýbrž v rychlých autech, a místo čár a kouzel zaujímá vyspělá technika...

Naša cena: 12,92 €
Michal Brat (marketingový manažér) pridal recenziu ku knihe Zaklínač - Bouřková sezóna
Štvrtok, 04.12. 2014

Nebudem klamať, bál som sa toho :-) Ale Sapko príjemne prekvapil, už dávno som niečo nezhltol s takou chuťou. Až popri čítaní som si uvedomil, ako mi Geraltov svet chýbal, a ani mi neprekážalo, že príbehy z tejto knižky sú len "doplnkové" a zásadne nerozvíjajú ťažiskovú pentalógiu. Fanúšikom Zaklínača určite odporúčam!

Zaklínač - Bouřková sezóna
Andrzej Sapkowski · Vydavateľstvo: Leonardo, 2014

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a...

Naša cena: 12,49 €
Bez viery v človeka sa nedá žiť plným životom, ani písať novú literatúru. (František Hečko)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 520 815,83 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička